Sagan bojoval s nepríjemným vetrom: Ani to ho nezastavilo, skončil v Top 10

Peter Sagan
Peter Sagan

LIDO DI CAMAIORE - Víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico, tímovej časovky na 21,5 km so štartom aj cieľom v Lido di Camaiore, sa stalo družstvo BMC Racing. Americký tím so švajčiarskym zázemím triumfoval s náskokom 4 sekundy pred družstvom Mitchelton-Scott a 9 sekúnd pred Teamom Sky. Nemecké zoskupenie Bora-Hansgrohe so Slovákom Petrom Saganom obsadilo 7. priečku s odstupom 30 sekúnd na víťazný BMC Racing. V tímovej časovke s rovinovým profilom, ale s nepríjemným vetrom, sa predstavilo 22 tímov.

Prvým lídrom priebežnej celkovej klasifikácie sa stal člen tímu BMC Racing Talian Damiano Caruso. Práve Caruso si oblečie modrý dres do utorkovej 2. etapy, ktorá bude merať 167 km a povedie z Camaiore do Follonica. Za Carusom nasledujú v rovnakom čase jeho traja tímoví kolegovia - Austrálčania Rohan Dennis a Patrick Bevin a tiež Belgičan Greg van Avermaet.

Peter Sagan je líder tímu Bora-Hansgrohe a zároveň jediný Slovák na Tirreno-Adriatico. Od roku 2012 ani raz nechýbal na Pretekoch dvoch morí a predviedol dovedna sedem víťazných etapových koncoviek. Predvlani útočil aj na celkový triumf, ktorý mu o jedinú sekundu vyfúkol veľký rival Van Avermaet.

Tirreno-Adriatico 2018 - výsledky:

Tímová časovka: Lido di Camaiore - Lido di Camaiore (21,5 km): 1. BMC Racing 22:19 min, 2. Mitchelton-Scott +4 s, 3 Team Sky +9, 4. Quick-Step Floors +15, 5. Sunweb +25, 6. Kaťuša-Alpecin +28, 7. Bora-Hansgrohe +30.


Tagy: Peter Sagan Tirreno Adriatico

Zdroj:
SITA
Foto:
Bettiniphoto.net

DISKUSIA