Brunegraf dostáva šancu pri futbalovej 21ke: Blahoželanie od Hapala na úvod

Oto Brunegraf
Oto Brunegraf

BRATISLAVA - Oto Brunegraf spolupracoval s futbalovým trénerom Pavlom Hapalom desať rokov. Spoločne doviedli slovenskú reprezentáciu do 21 rokov až na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej katetórie do Poľska. V utorok sa však nateraz ich cesty rozišli, Hapal sa stal trénerom Sparty Praha.

"Pavel dostal ponuku, o ktorej snívajú všetci tréneri. Sparta je veľkoklub a ich rokovania boli veľmi rýchle. Reflektoval na krásnu trénerskú výzvu," povedal pre oficiálny web SFZ Brunegraf a pokračoval: "Boli sme v kontakte, ale len veľmi krátko. Ako jeho blízki ľudia z futbalového okolia aj ja som mu zablahoželal k ponuke od Sparty."

Hapal o jeho služby nestratil záujem, naopak, na utorkovej tlačovej konferencii v novom pôsobisku vyjadril záujem priviesť na Letnú svojho dvorného asistenta. "Ja by som to teraz neriešil. Všetky myšlienky smerujú na marcový zraz, aby sme stále zostali aj do jesene v hre o druhé miesto v tabuľke, ktoré by zaručovalo baráž," uviedol 45-ročný Brunegraf.

Prekážkou môže byť aj jeho platný kontrakt so SFZ. "Bol som v kontakte s Karolom Belaníkom, ktorý je viceprezidentom pre štátnu reprezentáciu a medzinárodné vzťahy. Dohodli sme sa na tom, že na toto najbližšie obdobie sa nič nemení," uviedol Brunegraf.

Toho čaká v marcovom kvalifikačnom dvojzápase s Albánskom (23. 3. v Tirane a o štyri dni neskôr v Žiline) nová úloha hlavného kouča, ťažkú hlavu si z toho však nerobí: "Až do takej veľmi rozdielnej polohy by som to nedával, pretože aj popri Pavlovi som mal široký priestor na moju realizáciu. Teraz akurát budem musieť viac stáť ako sedieť."

Nad Slovákmi visí pred súbojom s Albáncami víťazný imperatív, v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME 2019 figurujú na 5. mieste, na druhé Írsko majú manko štyroch bodov, na vedúcich Španielov o dva viac. "Potrebujeme uspieť s maximálnym počtom bodov," povedal Brunegraf. Zároveň prezradil, že trénerský štáb nebude dopĺňať. "Na najbližšie dva zápasy by som nemenil nič. Realizačný tím je dobre zabehnutý a netreba do neho zbytočne zasahovať," dodal Oto Brunegraf.


Tagy: Pavel Hapal Oto Brunegraf

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA