Štvrťfinalistka Roland Garros vyšla s pravdou von: Za vzťah s inou ženou sa nehanbí!

Alison van Uytvancková
Alison van Uytvancková

BRUSEL - Priznanie náklonnosti k rovnakému pohlaviu sa v ostatnom období stalo v tenise celkom bežné. V septembri 2017 oznámila Johanna Larssonová, že sa jej páčia osoby toho istého rodu, v decembri ju napodobnila aj Conny Perrinová a Tara Mooreová, ktoré oznámili, že sa budú čoskoro brať.

Svoju orientáciu prezradila aj belgická štvrťfinalistka Roland Garros 2016 Alison Van Uytvancková. Súčasná 50-ka rebríčka je v romantickom vzťahu s Greet Minnenovou, 20-ročnou Belgičankou. Tá sa nachádza mimo top 1000-ky poradia WTA. "Nepovažujem to za tabu, tento vzťah ma robí šťastnou," povedala Van Uytvancková v rozhovore pre OutSports.

"Čoskoro budeme žiť spoločne. Spolu sa cítime super šťastné a to je to, čo ukážeme svetu. Nikto sa nemôže ospravedlňovať za to, prečo je gay alebo lesba, nie je to choroba. Ohľadom nášho vzťahu sme veľmi otvorené a moji rodičia sú na to hrdí," odhodlane tvrdí 26-ročná Van Uytvancková. 

Van Uytvancková okomentovala aj ľudí, ktorí súdia, odsudzujú alebo terorizujú osoby túžiace po rovnakom pohlaví. "Teraz musím chodiť za deťmi a hovoriť im "žiadna šikana" a konfrontujem tých, ktorí mi znepríjemnili život. Moju bolesť, akou som si musela prejsť, musia chápať,dodala na záver Van Uytvancková. 


Tagy: Alison Van Uytvancková

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook/Hungarian Tennis

DISKUSIA