VIDEO Futbalová rodina spomína na Astoriho: Minúta ticha na štadiónoch Ligy majstrov

Davide AstoriDavide Astori Zdroj: Twitter/ACF Fiorentina

FLORENCIA - Hráči talianskeho futbalového klubu ACF Fiorentina si uctili v stredu pamiatku ich zosnulého kapitána Davideho Astoriho v národnom tréningovom centre vo Florencii. Tridsaťjedenročného stopéra našli ráno mŕtveho vo svojej hotelovej izbe v Udine, kde mala Fiorentina odohrať v nedeľu stretnutie 27. kola Serie A

Pitva určila, že príčinou smrti bol infarkt. Pohreb je na programe vo štvrtok v bazilike Santa Croce vo Florencii. Zosnulého Astoriho prišli symbolicky odprevadiť aj ďalší taliansky futbalisti, napríklad kapitán AS Rím Daniele De Rossi spoločne s delegáciou z Turína, ktorú tvorili Andrea Belotti, Lorenzo De Silvestri a Adem Ljajič.

Rodák zo San Giovani Bianco bol odchovancom milánskeho AC, kde hral od svojich štrnástich rokov. Na súťažné stretnutie však v drese "rossoneri" nikdy nenastúpil. Po hosťovaniach v kluboch z nižších súťaží v roku 2008 prestúpil do Cagliari, kde v období rokov 2008 až 2016 odohral 174 stretnutí.

V sezóne 2014/2015 hosťoval v AS Rím a v nasledujúcom ročníku vo Fiorentine, kde v roku 2016 prestúpil aj natrvalo a vypracoval sa až na kapitána mužstva. Taliansko reprezentoval na mládežníckej i seniorskej úrovni.

Viac o téme: ACF Fiorentina Davide Astori
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/ACF Fiorentina; VIDEO: Twitter/BT Sport Football
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články