VIDEO Saganov veľký rival na pretekoch skončil: Domlátený Cavendish so zlomeninami!

Zranený britský cyklista Mark Cavendish
Zranený britský cyklista Mark Cavendish

LIDO DI CAMAIORE - Britský cyklista Mark Cavendish (Dimension Data) smolne už po prvom súťažnom dni ukončil svoje pôsobenie na pretekoch Tirreno-Adriatico zaradených do prestížneho seriálu WorldTour. V stredajšej úvodnej etape, ktorou bola tímová časovka na 21,5 km v Lido di Camaiore, spadol a utrpel niekoľko zranení. Okrem krvavých šrámov na tvári si doudieral aj kolená a bok. Najvážnejšie zranenie - zlomeninu siedmeho rebra na pravej strane - odhalil až röntgen. Cavendishov pád zrejme zavinil výtlk na ceste, do ktorého britský cyklista vletel zadným kolesom v rýchlosti približne 60 km/h.

"Fraktúra je stabilizovaná a mala by sa bez problémov zahojiť," povedal ošetrujúci lekár Arrad van Zuydam.

Cavendish napriek rozsiahlym zraneniam dokončil tímovú časovku, ale až po uplynutí limitu a bez ohľadu na zdravotný stav na pretekoch skončil. "Je to frustrujúce, zvlášť po tom, ako sa mi niečo podobné stalo pred pár týždňami v Dubaji," cituje 32-ročného šprintéra, majstra sveta z roku 2011, BBC.

Britský šprintérsky velikán Cavendish pred touto sezónou vyhlásil, že chce kariéru potiahnuť až do olympijských hier v Tokiu 2020. Jedným z jeho cieľov je predstihnutie legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa v počte etapových víťazstiev na Tour de France. Cavendish ich má na konte tridsať, Merckx 34. Vlani sa Cavendish na TdF musel nedobrovoľne porúčať už po 4. etape. Po kontroverznej kolízii s Petrom Saganom skončil na ceste so zlomenou lopatkou. Sagana postihla neúprosná a v konečnom dôsledku nespravodlivá diskvalifikácia.


Tagy: Mark Cavendish

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Dario Belingheri/ANSA via AP; Video: youtube.com

DISKUSIA