Sagan hodnotil nervózny záver: Nastalo pnutie a tak to aj dopadlo! Ja som mal šťastie

Peter Sagan obsadil druhé miesto za Marcelom Kittelom
Peter Sagan obsadil druhé miesto za Marcelom Kittelom

FOLLONICA - Nemec Marcel Kittel z tímu Kaťuša-Alpecin sa stal víťazom 2. etapy na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico zaradených do prestížneho seriálu WorldTour. Peter Sagan do posledných metrov bojoval o etapové víťazstvo, ale napokon nepredstihol skúseného nemeckého rýchlika.

Dvadsaťdeväťročný Kittel sa tešil po prvý raz vo farbách nového zamestnávateľa, vlani si ešte obliekal dres tímu Quick-Step Floors. Tretiu priečku si v rýchlej koncovke vybojoval Talian Giacomo Nizzolo z tímu Trek-Segafredo. Novým lídrom pretekov sa stal Novozélanďan v službách BMC Racing Patrick Bevin. Na čele vystriedal tímového kolega Taliana Damiana Carusa. Tretí je v rovnakom čase ďalší člen BMC Racing Belgičan Greg van Avermaet. Saganovi patrí 14. priečka s odstupom 24 sekúnd.

"Moje druhé miesto je dobré vzhľadom na to, že toto bol dojazd pre čistokrvných šprintérov. Predpoveď počasia nám núkala dážď, ale podmienky na trati boli suché, čiže príjemná zmena. Tím pracoval dobre, ale v poslednom kole nastalo pnutie v pelotóne a výsledkom bol pád. Našťastie, ja som bol vtedy vpredu, ale Marcus Burghardt bol jeho účastník. Dúfam, že nikto sa vážne nezranil. Pokračujeme ďalej a určite zasa vydáme zo seba to najlepšie," povedal Peter Sagan podľa internetového portálu tímu Bora-Hansgrohe.

V piatok nasleduje na 53. ročníku Tirreno-Adriatico najdlhšia 3. etapa z Follonicy do Trevi (234 km) s klasikárskym záverom a ďalšou šancou na úspech pre Petra Sagana.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Tirreno – Adriatico

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Tirreno Adriatico

DISKUSIA