Lacko sa lúči s Indian Wells už v prvom kole: Proti srbskému tenistovi neuhral ani set

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

INDIAN WELLS - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral so Srbom Dušanom Lajovičom za 80 minút 4:6, 4:6 vo štvrtkovom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 7 972 535 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku).

Lacko brejkol svojho súpera jediný raz z piatich možností, zatiaľ čo Lajovič využil tri zo štyroch. Slovenskému tenistovi nepomohlo ani 7 es z jeho rakety popri jedinom na druhej strane kurtu. Na dvojchyby to bolo 2:1 z pohľadu Slováka.

Tridsaťročný piešťanský rodák Lacko, 103. v singlovom renkingu, teraz má proti 27-ročnému Lajovičovi (91.) bilanciu 1:1. V sezóne 2014 triumfoval v kvalifikácii v americkom Miami na Floride s prehľadom 6:3, 6:2, nedokázal na to nadviazať. Bývalý 44. muž svetového rebríčka Lacko si zahral v púštnej oáze Tennis Garden v lokalite Coachella Valley pri Palm Springs premiérovo po piatich rokoch a celkovo len tretí raz. Nastúpil s aktuálnou sériou troch nezdarov a zároveň sa pokúsil dosiahnuť svoj prvý zápasový triumf v tomto dejisku. V sezóne 2010 prehral hneď v 1. kole s Guillermom Garcíom-Lópezom a v roku 2013 nestačil na iného Španiela Daniela Gimena-Travera.

S Filipom Havajom v rámci zázemia v bratislavskej akadémii Love 4 Tennis Erika Csarnakovicsa spolupracujúci Lacko má v "main draw" na úrovni ATP World Tour Masters 1000 štatistiku 2:10. Zápasové úspechy s takouto hodnotou dosiahol zhodne v spomenutom Miami, a to v sezónach 2012 (domáci Ryan Sweeting) a 2014 (Francúz Kenny De Schepper).

Dvojhra - 1. kolo:
Dušan Lajovič (Srb.) - Lukáš Lacko (SR) 6:4, 6:4 za 80 minút


Tagy: Lukáš Lacko Dušan Lajovič

Zdroj:
SITA
Foto:
atp.com

DISKUSIA