VIDEO Trnava zdolala Trenčín, Dunajská Streda si hladko poradila s Ružomberkom

Radosť hráčov TrnavyRadosť hráčov Trnavy Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili 2:1 nad domácimi hráčmi AS Trenčín v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti slovenskej Fortuna ligy 2017/2018. Skóre otvoril v prvom polčase po centri z ľavej strany hosťujúci Erik Jirka. "Andeli" zvýšili vedenie v druhom polčase zásahom Kubilaya Yilmaza.

Domácim sa do konca stretnutia podarilo iba znížiť zásluhou Hamzu Čatakoviča. Trnava zdolala Trenčín aj v treťom vzájomnom zápase v tejto sezóne a je lídrom súťaže s 53 bodmi. Trenčín s 36 bodmi figuruje na 5. pozícii.

Futbalová Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 1. kolo - sobota:

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 81. Čatakovič - 22. Jirka, 65. K. Yilmaz, ŽK: 39. Paur - 85. Pehlivan, rozhodovali: Marhefka - D. Hrčka, Ádám

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa (80. Kadák) - Ubbink - Gong, Paur (67. Čatakovič), Omar (46. Sleegers) - Antonio Mance, Azango
Trnava: M. Vantruba - A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čivič - Pehlivan - Greššák, Vlasko (70. M. Oravec), Jirka (90. Ofosu), Čanturišvili - Egho (57. K. Yilmaz)

Dunajská Streda hladko zdolala Ružomberok

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili hladko 3:0 nad hráčmi MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018. Domáci svoju celozápasovú prevahu pretavili do troch gólov, o ktoré sa postarali v prvom polčase Roland Černák a po prestávke Erik Pačinda a Kristián Koštrna. Dunajskostredčanom veľmi pomohol hosťujúci brankár Matúš Macík, ktorý v 39. min dostal červenú kartu, keď zasiahol loptu rukou mimo šestnástky. DAC sa v tabuľke posunul na 2. priečku pred bratislavský Slovan, ktorý má však zápas k dobru.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:0 (1:0)
Góly: 2. R. Černák, 50. Pačinda, 66. Šatka, ŽK: 54. Koštrna - 53. Qose, ČK: 39. Macík (Ružomberok), rozhodovali: P. Kráľovič - F. Ferenc, Galo

Zostavy:
Dunajská Streda: Macej - Koštrna (70. Rodolfo), Šatka, T. Huk, Záhumenský - Herc, Pambou, Kalmár,- R. Černák (67. M. Divkovič), Pačinda, E. Davis (61. Vida)
Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, Menich, Pikk - Qose, B. Ľupták, Gešnábel (73. Gerec) - E. Daniel (81. Kupec), Haskič (44. Urminský), Gál-Andrezly

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda