Barteková mala pódiové umiestnenie na dosah: Povzbudenie na začiatok, v skeete skončila štvrtá

Danka Barteková si olympiádu predstavovala určite inak
Danka Barteková si olympiádu predstavovala určite inak

GUADALAJARA - Slovenská reprezentantka Danka Barteková obsadila na úvodnom podujatí Svetového pohára 2018 v športovej streľbe v mexickej Guadalajare štvrté miesto v skeete žien. V sobotňajšom finále trafila 32 zo 40 letiacich terčov.

Zlatú medailu si vystrieľala Američanka Kimberly Rhodeová, ktorá nástrelom 56 vyrovnala finálový svetový rekord. Na druhom mieste skončila ďalšia reprezentantka USA Caitlin Connorová (52), tretia bola Amber Hillová z Veľkej Británie (42). Barteková postúpila do šesťčlenného finále druhým najlepším výkonom v kvalifikácii, v ktorej zostrelila 117 zo 125 terčov. V Guadalajare po prvý raz v rámci SP strieľalo v ženskej kategórii päť položiek namiesto doterajších troch, čiže 125 terčov namiesto 75.

"Boli to nesmierne náročné preteky pre mňa, po domácich tréningoch v nízkych teplotách," uviedla Barteková. "Technicky som však bola na tom veľmi dobre. Strelnica bola ťažká, musela som veľa vecí prispôsobiť a som veľmi rada, že som flexibilne zmenila povel na výlet terča, znížila som si pušku v základnom postoji kvôli novým pravidlám. Kvalifikáciu som zvládla dobre, napriek vetru a ťažkým podmienkam, no vo finále som mala menšie medzery, takže doma musím potrénovať finálový formát, kedže sa líši od kvalifikácie. Na začiatku sezóny je to ale pre mňa povzbudenie, teším sa, že som preteky absolvovala," poskytol vyjadrenie Bartekovej mediálny manažér Jozef Korbel.
      
strelectvo - SP v Guadalajare
skeet - ženy - finále: 1. Kimberly Rhodeová 56 - vyrovnaný svetový rekord, 2. Caitlin Connorová (obe USA) 52, 3. Amber Hillová (V.Brit.) 42, 4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 32, 5. Wej Meng (Čína) 24, 6. Melisa Gilová (Arg.) 13


Tagy: Danka Barteková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA