VIDEO Fiorentina si zosnulého kapitána uctila víťazstvom, Juventus ani AC nezaváhali

Fiorentina si uctila zosnulého AstorihoFiorentina si uctila zosnulého Astoriho Zdroj: TASR/AP/Maurizio Degl'Innocenti

FLORENCIA - Futbalisti AC Fiorentina zvíťazili v 28. kole talianskej Serie A doma nad Beneventom 1:0. O jediný zásah víťazov sa postaral v 25. minúte Vitor Hugo. Bol to prvý zápas Fiorentiny po tom, čo minulý týždeň zomrel jej kapitán Davide Astori. Jeho pamiatku si uctili diváci v 13. minúte, keď domáci zahrali loptu úmyselne do autu.

V hľadisku sa objavil obrovský transparent s menom Astori a číslom 13, ktoré nosil. Okrem všetkých hráčov na ihrisku sa k dlhému potlesku pridali aj rozhodcovia.

Futbalisti majstrovského Juventusu Turín nepripustili prekvapenie a doma zdolali hráčov Udinese 2:0. O oba góly Turínčanov sa postaral argentínsky reprezentant Paulo Dybala. Juventus sa v priebežnej tabuľke dostal na prvé miesto, o dva body pred Neapol, ktorý čaká večerné stretnutie na San Sire proti Interu Miláno.

AC Fiorentina - Benevento Calcio 1:0 (1:0)
Gól: 25. Hugo

Bologna - Atalanta 0:1 (0:0)
Gól: 83. De Roon

FC Janov - AC Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ André Silva

Cagliari - Lazio Rím 2:2 (1:1)
Góly: 25. Pavoletti, 73. Barella (z pok. kopu) - 35. Ceppitelli (vlastný), 90.+ Immobile

Crotone - Sampdoria Janov 4:1 (3:0)
Góly: 6. a 37. Trotta, 23. Stoian, 85. Silvestre (vlastný) - 70. Zapata

Juventus Turín - Udinese 2:0 (1:0)
Gól: 20. a 49. Dybala

Sassuolo - SPAL Ferrara 1:1 (1:1)
Góly: 31. El Babacar (z pok. kopu) - 27. Antenucci

Viac o téme: Juventus Turín AC Miláno Davide Astori AC Fiorentina Benevento Calcio
  • Zdroj: TASR, SITA