VIDEO Totálna divočina: Makov PAOK opäť nedohral! Prezident vybehol na trávnik s pištoľou

Ivan Savvidis s pištoľou okolo pása
Ivan Savvidis s pištoľou okolo pása

SOLÚN - Účastník najvyššej gréckej futbalovej súťaže PAOK Solún má po niekoľkých dňoch nazad tri body, pôvodne odrátané pre výtržnosti fanúšikov v ligovom zápase proti Olympiakosu Pireus.

Odvolacia komisia zrušila tento trest a aj nariadenie odohrať dve domáce stretnutia bez divákov, v platnosti ponechala kontumáciu 3:0 v prospech hostí aj pokutu 30-tisíc eur pre zamestnávateľa slovenského reprezentanta Róberta Maka. 

Komisia vyniesla kontroverzný verdikt po dlhom rokovaní v sobotu v noci. PAOK tak mal len niekoľko hodín na predaj vstupeniek na dnešný zápas proti vedúcemu AEK Atény, na ktorý strácal po vrátení bodov iba dva body. Na stretnutie smeli len priaznivci solúnskeho celku, ktorý by v prípade úspechu išiel päť kôl pred koncom do čela tabuľky.

Zápas však zostal po kontroverznom závere nedohraný. Keď domácim za stavu 0:0 neuznal rozhodca kvôli ofsajdu gól, vbehli na hraciu plochu prezident PAOK Ivan Savvidis a ďalšie osoby. Ten mal podľa informácií britského The Sun pri sebe pištoľ. Po búrlivých scénach arbiter zápas predčasne ukončil, hráči AEK už v tej dobe boli rovnako v kabíne.

Pôvodný trest prišiel po tom, ako trénera Olympiakosu Óscara Garcíu pred ligovým duelom na pôde PAOK trafil zvitok papiera vhodený z hľadiska.

 

 


Tagy: AEK Atény PAOK Solún Ivan Savvidis

Zdroj:
TASR, ČTK
Foto:
Twitter, en.protothema.gr; Video: Youtube

DISKUSIA