ACB prináša na Slovensko Top 3 MMA: Miláčik publika Végh sa predstaví v Bratislave!

BRATISLAVA - Organizácia Absolute Championship Berkut úpolového odvetvia Mixed martial arts premiérovo zavíta na Slovensko. Už 84. podujatie z produkcie ACB-MMA sa uskutoční v sobotu 7. apríla od 18.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

ACB sa počas štyroch rokov od svojho vzniku stala najrýchlejšie rastúcou promotérskou značkou. Podľa auditu amerického nezávislého webu FightMatrix.com jej pri vyhodnocovaní reputácie podľa rôznych ukazovateľov patrí lichotivá tretia pozícia v celosvetovej hierarchii MMA. Zakladá si na výraznej odlišnosti od iných líg. Prioritami sú férové posudzovanie a vyrovnanosť súperov. Manažment dôkladne dbá na napĺňanie kréda "menej šou, viac boja". Dôkazom bude aj prestížna bratislavská udalosť, priaznivcom ponúkne nový level.

Zápas večera aj roka absolvujú domáci miláčik publika Attila "Pumukli" Végh (31-8-2) a Španiel José Daniel "Jacaré" Toledo Canellas (6-5-0) v poloťažkej hmotnostnej kategórii do 93 kg. Pumukli figuruje na tretej priečke v renkingu Europe Eastern Light Heavyweight, zatiaľ čo jacaré, čiže kajman, je v Top 30 rebríčkovej sekcie Europe Western.


Lístky na podujatie ACB MMA 84 v Bratislave si môžete kúpiť TU


"Pre miestneho hrdinu Végha to bude vážna výzva hneď pri jeho debute v ACB. Víťazstvom by sa zaradil medzi elitu tejto kategórie a do okruhu ašpirantov na titul. Samozrejme, dôležitosť by malo aj dosiahnutie triumfu v rodnej krajine," upozornila ACB.

Ďalšie už potvrdené duely absolvujú Nemec Lom-Ali "Leon" Eskijew (14-3-0) s Peruáncom sídliacim na Floride Luisom "Baboonom" Palominom (26-14-0) a domáci objav Ľudovít Klein (10-2-0) proti Rusovi s rakúskym domicilom Islamovi Šižbulatovovi (8-4-0) zhodne v pérovej kategórii do 66 kg, zatiaľ čo Nemec Rany "Prince" Saadeh (9-2-0) sa predstaví v konfrontácii s Kazachom Nursultanom "Sultanom" Kasymchanovom (7-1-0) v mušej váhe do 56 kg. Vo všetkých prípadoch sa bude bojovať na 3x5 minút. Na meno vyzývateľa ešte čaká ruský rodák s viedenskou adresou Arbi "Monster" Agujev (31-7-0) vo welterovej váhe do 77 kg.

Palomino dosiaľ pod hlavičkou ACB podľahol iba ruskému interim-šampiónovi v pérovej váhe Jusufovi "Wolfovi" Raisovovi (12-1-0), Eskijew pri svojej premiére potreboval len 94 sekúnd na zdolanie Brazílčana Felipeho Cruza (20-5-1), Saadeh je niekdajším šampiónom BAMMA v mušej divízii. Bez výnimky umocnia príťažlivosť Zápasu večera medzi Véghom a Toledom.

ACB v tomto roku už zavítala okrem Ruska aj do Dubaja v SAE, v marci usporiada turnaje v brazílskom Sao Paule a azerbajdžanskom Baku, v minulosti sa prezentovala aj v USA či Kanade.

Sprostredkovatelia v službách ACB sa vždy usilujú zorganizovať čo najkonkurenčnejšie súboje. Akcia na Slovensku nebude výnimkou. Podujatie ponúkne veľa renomovaných borcov a zvučných mien a bude skvelou platformou pri prieniku svetovej trojky na európsku scénu. V komúne MMA nepochybne vyvolá značnú odozvu. Cena vstupeniek sa začína na 10 eurách. Miesta na ploche v bezprostrednej blízkosti ringu majú hodnotu 499 eur. Lístky sú v distribúcii prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Tagy: Attila Végh ACB MMA

Zdroj:
športky
Foto:
acbmma.com

DISKUSIA