Slovenský reprezentant sa po zranení pripravuje na pražské derby: Som rád, že je to už za mnou

Lukáš Štetina
Lukáš Štetina

PRAHA - Po trojzápasovej odmlke spôsobenej zdravotnými problémami sa chce slovenský futbalový obranca Lukáš Štetina vrátiť do zostavy Sparty Praha. Reprezentačný stopér tri týždne laboroval s oslabeným organizmom, navštívil viacerých odborníkov, presnú diagnózu sa nedozvedel.

"Nebolo to jednoduché. Necítil som sa dobre a nebol som schopný zvládať tréningovú záťaž. Výsledky vyšetrení však nič zásadné neukázali. Asi to bola nejaká infekcia, alebo prekonaná choroba z minulosti. Ťažko povedať. Som však rád, že už je to za mnou, včera som začal naplno trénovať a všetko nasvedčuje tomu, že na víkendové derby so Slaviou by som mohol byť pripravený," opísal Lukáš Štetina svoje nedávne zdravotné patálie pre web svojej zastupiteľskej agentúry Football Service Agency.

Naposledy bol v základnej zostave pri domácom víťazstve nad Libercom. Po dvoch remízach nasledovalo odvolanie trénera Stramaccioniho a vymenovanie Pavla Hapala za nového šéfa realizačného tímu. Štetina sa stretol s dnes už bývalým koučom slovenskej reprezentácie do 21 rokov Hapalom v minulosti na jednej spoločnej akcii. "Bolo to pred dvomi alebo tromi rokmi pri finálovom zápase Challenge Cupu, teda súťaže do 23 rokov. Vyhrali sme nad Tureckom, takže spomienky sú určite dobré. Myslím si, že s trénerom sme si celkom sadli, je to príjemný človek, ktorý vždy na rovinu povie, čo sa mu páči a čo nie. Pevne verím, že sa mu podarí nasmerovať nás k lepším výsledkom. Nič lepšie si neviem predstaviť, ako vyhrať derby. Veľmi by nám to pomohlo, či už k celkovej atmosfére, ale predovšetkým v tabuľke," vyslovil sa 26-ročný rodák z Nitry.


Tagy: AC Sparta Praha Lukáš Štetina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA