VIDEO Po chaose so zbraňou na ihrisku pozastavili grécku ligu: Hrozí aj predčasný koniec

Prezident PAOK-u Ivan Savvidis vtrhol na ihrisko s pištoľou
Prezident PAOK-u Ivan Savvidis vtrhol na ihrisko s pištoľou

ATÉNY - Najvyššiu grécku futbalovú súťaž pozastavili po nedeľňajšom incidente na štadióne PAOK Solún v ligovom zápase s AEK Atény. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo športu. V závere stretnutia na hraciu plochu vtrhol prezident klubu Ivan Savvidis, ktorému sa nepáčil neuznaný gól domácich.

Podľa televíznych záberov bol dokonca ozbrojený. Miestna polícia ho už začala vyšetrovať z neoprávneného vstupu na ihrisko a držby predmetu, ktorý mohol spôsobiť zranenie. Zbraň mal údajne v legálnej držbe.

"Rozhodli sme sa prerušiť ligu. Nebude sa pokračovať dovtedy, kým sa nenastavia jasné pravidlá, ktoré musia odsúhlasiť všetci účastníci," citoval portál euronews.com gréckeho ministra kultúry a športu Georgiosa Vassiliadisa. Zároveň pripustil možnosť predčasného ukončenia sezóny.

Pre PAOK ide už o druhý bezpečnostný incident v priebehu mesiaca. Duel s Olympiakosom Pireus 25. februára ani nezačali, keď trénera hostí Óscara Garcíu zasiahla do hlavy páska z registračnej pokladne. PAOK pôvodne potrestali kontumáciou, odňatím troch bodov v ligovej tabuľke a uzatvorením štadiónu na dva zápasy. Zhodou okolností deň pred nedeľňajším stretnutím odvolacia komisia zrušila pôvodný verdikt a ponechala v platnosti iba administratívne víťazstvo Olympiakosu 3:0.


Tagy: Róbert Mak AEK Atény PAOK Solún

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA