Tréner si nevie mladého pracovitého Slováka vynachváliť: Je príkladom pre ostatných!

Milan Dimun vo výskoku hlavičkuje
Milan Dimun vo výskoku hlavičkuje

KRAKOV - Slovenský futbalový stredopoliar Milan Dimun sa v jarnej časti najvyššej poľskej súťaže 2017/2018 postupne stáva stabilnejšou súčasťou základnej jedenástky Cracovie Krakov. V ostatných štyroch ligových dueloch nechýbal na ihrisku ani minútu. Dvadsaťjedenročného Košičana si najmä pre prístup k povinnostiam obľúbil aj tréner "pruhovaných" Michal Probierz.

Kormidelník Cracovie pochválil Dimuna už po decembrovom dueli na ihrisku Górnika Zabrze (4:0). Vtedy ho označil za "tichého hrdinu stretnutia".

Dimun zamieril do Krakova pred začiatkom ročníka 2016/2017 z MFK Košice. Až doteraz zbieral iba epizódne štarty, ale "trpezlivosť začína prinášať ovocie". Aj keď mladý Slovák absentoval v úvodných dvoch jarných kolách Ekstraklasy, od duelu s Legiou Varšava (0:0) hráva pravidelne.

"Nie vždy je vhodný čas na to, aby ste hráča mohli zapracovať do zostavy. Milana však musím pochváliť. Aj keď nedostával mnoho šancí, išiel neustále naplno, nevzdával sa a v tréningovom procese bol príkladom pre ostatných," vyhlásil kouč Cracovie pre web sportowefakty.wp.pl.

"Hráči sa musia naučiť konkurencii. Milan čakal na svoju šancu a teraz musí urobiť všetko, aby o ňu neprišiel. Keď sa hráčom nedarí, zvyknú to ´zabaliť´. Aj Milan už trikrát chcel ísť na hosťovanie, ale zakaždým si odo mňa vypočul iba jedno. Nech trénuje, nech hrá... Teším sa, že sa takto rozvíja," doplnil Michal Probierz.


Tagy: Milan Dimun Cracovia Krakow

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/Cracovia Krakow

DISKUSIA