VIDEO Sagan musel opäť čarovať na bicykli: Takto majstrovsky sa vyhol hromadnému pádu

Hromadný pád tesne pred cieľom šiestej etapy Tirreno AdriaticoHromadný pád tesne pred cieľom šiestej etapy Tirreno Adriatico

FANO - Peter Sagan sa musel znovu vyrovnať s nepriazňou osudu. Slovenský cyklista z tímu Bora-Hansgrohe obsadil druhú priečku v pondelňajšej 6. etape pretekov Tirreno–Adriatico. Na 153 km dlhej trati ho v špurte pelotónu predstihol iba Nemec Marcel Kittel (Kaťuša-Alpecin). Aj napriek veľkým komplikáciám krátko pred cieľom etapy Sagan nerezignoval, zabojoval a bol za to náležite odmenený.

Sagana 8 km pred cieľom pribrzdil hromadný pád, po ktorom takmer skončil na zemi. Dohnať stratu zapríčinenú hromadným pádom však nebolo jednoduché. Sagan sa musel vyrovnať nie len s výmenou bicykla. V krátkom čase musel totiž dohnať výraznú stratu na lídrov etapy. Trojnásobný majster sveta sa musel predrať cez desiatky cyklistov pred ním. Keď sa konečne dostal do čela, nemal žiadny čas na akýkoľvek oddych. Okamžite sa začal boj o najvýhodnejšie pozície a krátko na i záverečný špurt.

"Celý sme deň pracovali výborne a vo finále sme sa pohybovali na dobrej pozícii. Keď som sa chcel vyhnúť pádu, musel som tvrdo skočiť na brzdy, ale zozadu narazili do mňa niektorí jazdci, čo poškodilo moje zadné koleso a musel som ho vymeniť. Vrátil som sa do balíka a aj som šprintoval, ale stratil som pri tom množstvo energie," povedal Sagan podľa cycling-info.sk.

Viac o téme: Peter Sagan Marcel Kittel Tirreno Adriatico Fernando Gaviria
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články