Lintnera teší rastúca kvalita domácej súťaže: Toto sme zažili prvýkrát za dlhé roky

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA - Hokejisti HK Nitra sa stali víťazmi základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Nitrania zvíťazili so ziskom 112 bodov, na druhom mieste skončili Zvolenčania, ktorí získali o dva body menej, s mankom ďalšieho jedného bodu sa na tretej priečke umiestnili Trenčania. Obhajcovia titulu z Banskej Bystrice obsadili štvrtú pozíciu (108).

"Bodový rozdiel medzi mužstvami v prvej päťke bol minimálny. O konečnom umiestnení sa rozhodovalo prakticky až do posledného kola. Aj to je dôvodom, že sme zažili najvyrovnanejšiu základnú časť za dlhé roky. Nad všetkými hráčmi vyčnieval americký útočník v drese Zvolena Tim Coffman, ktorý sa stal s 58 bodmi najproduktívnejším hráčom a s 31 gólmi najlepším strelcom súťaže," povedal generálny manažér Pro-hokeja Richard Lintner.

Práve vyrovnanosť súťaže ho teší azda zo všetkého najviac. "Človek to nevie ovplyvniť a je to veľmi podstatná záležitosť. Každá jedna liga predáva fanúšikom emóciu a práve vyrovnanosť účastníkov túto emóciu ešte zvýrazňuje," spokojne vyhlásil Lintner na utorňajšej tlačovej konferencií v Bratislave.

Novinkou a obohatením sezóny bol februárový All Star cup, na ktorom sa zúčastnili hráči zo slovenskej, nemeckej, rakúskej a českej najvyššej súťaže. "Teší nás, že tento ročník bol okorenený účasťou až desiatich hráčov v drese slovenskej reprezentácie pod piatimi kruhmi. V minulosti nebolo pravidlom, že toľko hráčov z domácej ligy putovalo na olympiádu. Svedčí to o zodpovednej a usilovnej práci vo všetkých našich kluboch, a tiež o samotnej kvalite Tipsport ligy," myslí si Lintner. "Základnú časť opäť okorenili rôzne aspekty, jednou z nich bola edícia hokejových kartičiek, nemôžem nespomenúť Vyšehradský pohár i All Star cup, v ktorom sme zvíťazili. Veľmi úspešná je i naša fantasy liga v mobilnej aplikácii," dodal.

Štvrťfinálové súboje odštartujú už vo štvrtok 15. marca o 18.00 h. Úvodné zápasy play-out sú na programe o deň neskôr o 17.00 h. Play-off Tipsport ligy 2017/2018 má prvé finálové stretnutie na programe 16. apríla, majster bude známy najskôr 21. apríla.

"Už sa neviem dočkať. Čakajú nás napínavé a atraktívne súboje s veľkým množstvom emócii a športových zážitkov. V žiadnej dvojici nie je jednoznačný favorit a možno niektoré série sa už vo štvrťfinále dostanú až do siedmeho zápasu. Forma na konci základnej časti nepredznamenáva, čo sa udeje v play-off. Vyraďovacia fáza je akoby nová súťaž a môžeme očakávať úplne všetko. Hrá sa o veľa a každý z ôsmich tímov je adept na titul," povedal niekdajší skvelý obranca.

Šéf Pro-hokeja sa vyjadril aj na tému rozhodcov v play-off. V súčasnosti je v pláne, že stretnutia budú rozhodovať domáci arbitri, liga je však pripravená v priebehu vyraďovacích bojov reagovať. "Rozhodcov neriešime my, ale súťažné oddelenie. Viem si predstaviť, že za určitých okolností môže byť toto oddelenie flexibilné a poskytnúť zahraničných arbitrov. Ja si však myslím, že najviac priestoru by mali dostať slovenskí arbitri. Ak chceme, aby sa ich výkony stále zlepšovali, musia pískať takéto ťažké zápasy. Keby sa tak nedialo, nemôžeme očakávať progres," uviedol 40-ročný funkcionár.

Aj tento rok zástupcovia súťaže ocenia najužitočnejšieho hráča play-off tzv. Zlatou korčuľou. Oproti predošlým sezónam však táto cena prešla istými zmenami. "Vyhodnocovať budeme až po skončení celého play-off, aby bolo čo najviac objektívne a bolo odovzdané hráčovi, ktorý vzhľadom na svoj herný prejav najviac prispel k výsledkom ligy. Ďalšou novinkou je, že hlasovanie bude plne v kompetencii vedenia súťaže," ozrejmil Martin Tabák, riaditeľ spoločnosti Tipsport.

V play-out o účasť medzi slovenskou elitou v nasledujúcom ročníku sa predstaví nováčik z Detvy a Liptovský Mikuláš. Z nižšej súťaže si účasť v play-out vybojovali Michalovce a Skalica. "Očakávame tuhé boje o budúcoročné miestenky v Tipsport lige," zakončil Lintner.


Tagy: Richard Lintner Tipsport liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Vlado Anjel

DISKUSIA