Ledecká s ďalším veľkým prekvapením: Na tento čas sa nechytala ani Vlhová

Ester Ledecká
Ester Ledecká

AARE - Utorkový tréning pred stredajšími záverečnými pretekmi zjazdu žien v sezóne 2017/2018 Svetového pohára alpských lyžiarok vyhrala Američanka Alice McKennisová. O 23 stotín sekundy na druhom mieste zaostala Češka Ester Ledecká a o 40 stotín bola tretia Talianka Johanna Schnarfová. Slovenka Petra Vlhová obsadila solídne 13. miesto s odstupom 1,08 s. V tréningu sa predstavilo 26 pretekárok, ktoré si vybojovali právo účasti vo finále Svetového pohára. Už istá víťazka SP 2017/2018 Američanka Mikaela Shiffrinová medzi nimi chýbala.

V stredajších pretekoch od 12.00 h sa rozhodne o držiteľke malého krištáľového glóbusu v tejto najrýchlejšej disciplíne zjazdového lyžovania. Najbližšie má k nemu líderka priebežného celkového poradia a zároveň čerstvá olympijská šampiónka z Pjongčangu Talianka Sofia Goggiová, šancu ešte majú aj Američanka Lindsey Vonnová a Tina Weiratherová z Lichtenštajnska.

Zjazd v rámci finále SP si vyskúša aj Slovenka Petra Vlhová, ktorá ho s výnimkou niekoľkých tréningov a súťaže na nedávnych ZOH v Pjongčangu dosiaľ prakticky vôbec nejazdila. "Zjazd a super G však berieme najmä ako tréning a ´okukanie´ si trate pred majstrovstvami sveta, ktoré budú v Aare na budúci rok. Neberieme to tak, že chceme za každú cenu naháňať body v rýchlostných disciplínach, aj keď aj to je možné," uviedol k tejto téme stály člen realizačnému tímu P. Vlhovej, jej brat Boris Vlha.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - finále - Aare (Švéd.) - utorok:

Tréning zjazdu žien: 1. Alice McKennisová (USA) 57,11 s, 2. Ester Ledecká (ČR) +0,23 s, 3. Johanna Schnafová (Tal.) +0,40, 4. Jasmine Fluryová (Švaj.) +0,49, 5. Lindsey Vonnová (USA) +0,56, 6. Nadia Fanchiniová (Tal.) +0,57,... 13. Petra Vlhová (SR) +1,08.

Poradie vo Svetovom pohári v hodnotení zjazdu (po 7 z 8 pretekov): 1. Sofia Goggiová (Tal.) 429 bodov, 2. Lindsey Vonnová (USA) 406, 3. Tina Weiratherová (Licht.) 358, 4. Cornelia Hütterová (Rak.) 272, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) 256, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 240.


Tagy: Johanna Schnarfová Petra Vlhová Boris Vlha Ester Ledecká Alice McKennisová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Marco Trovati

DISKUSIA