Bojová zostava okolo Petra Sagana známa: Cieľ je jasný, vyhrať veľkú klasiku!

Peter Sagan obsadil druhé miesto za Marcelom Kittelom
Peter Sagan obsadil druhé miesto za Marcelom Kittelom

MILÁNO - Marcus Burghardt, Daniel Oss, Maciej Bodnar, Andreas Schillinger, Cesare Benedetti a Juraj Sagan. To je zostava tímu Bora-Hansgrohe, ktorá bude podporovať Petra Sagana v jeho úsilí vyhrať prvú veľkú jarnú cyklistickú klasiku Miláno - San Remo.

Legendárna La Primavera sa uskutoční v sobotu 17. marca a s 291 km je najdlhšia spomedzi porovnateľných jednorazových pretekov na ceste. V porovnaní s aktuálne vrcholiacim talianskym "etapákom" Tirreno-Adriatico bude mať úradujúci a trojnásobný majster sveta P. Sagan troch nových spolujazdcov vrátane staršieho brata Juraja. Okrem neho aj Nemca Schillingera a Taliana Benedettiho.

Miláno - San Remo sú preteky, ktoré patria k Saganovým najobľúbenejším a veľmi v nich túži uspieť. Od roku 2011 tam nechýbal ani raz a stále sa zmestil do najlepšej dvadsiatky výsledkového poradia. Z jeho účastí vyčnievajú dve druhé miesta z rokov 2013 a 2017. Vlani mal v samom závere smolu, keď až fotofiniš rozhodol o triumfe Poliaka Michala Kwiatkowského.

Pondelkový hromadný pád v 6. etape na Tirreno-Adriatico spôsobil, že Saganovi ubudol jeden vážny súper na Miláno - San Remo. Kolumbijčan Fernando Gaviria (Quick - Step Floors) si zlomil prst na ruke a bude nútene pauzovať približne mesiac.


Tagy: Juraj Sagan Maciej Bodnar Daniel Oss Marcus Burghardt Andreas Schillinger Cesare Benedetti

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Tirreno Adriatico

DISKUSIA