Futbalový Poprad zarmútil domácich fanúšikov: Ružomberok si zahrá o pohárové finále

Michal Horodník a Kristi Qose v súboji o loptuMichal Horodník a Kristi Qose v súboji o loptu Zdroj: TASR - Milan Kapusta

POPRAD - Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do semifinále Slovenského pohára, Slovnaft Cupu. V utorňajšom štvrťfinále zvíťazili na pôde FK Poprad 2:0 po vlastnom góle Hrica a zásahu P. Masla z 80. minúty.

Domáci mohli ísť do vedenia už v 3. minúte, ale po Kicovej prihrávke z ľavej strany namieril Horváth iba do pripraveného brankára Macíka. Aj v následných minútach sa Popradčania snažili o úvodný gól, ale do výhodnej streleckej pozície sa nevedeli dostať. Keď Šesták trafil z priameho kopu iba múr pred Macíkom, prišiel trest. Ružomberčanom, ktorí si dovtedy nevypracovali výraznejšiu príležitosť, darovali gól domáci, keď si Hric nerozumel s brankárom Malecom a po vlastnom góle bolo od 32. minúty 0:1.

Brankár Ján Malec (Poprad) Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Milan Kapusta

Úvod druhého polčasu priniesol medzišestnástkový futbal, v ktorom prevládala bojovnosť. Domáci sa najmä centrovanými loptami snažili dostávať sa do šancí, ale obrana Ružomberčanov pracovala pozorne. Fortunaligista definitívne rozhodol o svojom postupe v 80. minúte. Nekrytý Peter Maslo dostal prihrávku do pokutového územia a zblízka prekonal Maleca - 0:2.

FK Poprad - MFK Ružomberok 0:2 (0:1)
Góly: 32. Hric (vl.), 80. P. Maslo
Rozhodoval: Glova, ŽK: Šesták, Kukoľ, Kopúnek - Kostadinov, Macík, 1352 divákov.

FK Poprad: Malec - Maťaš, Hric, Palša, Kica - Kukoľ, Kopúnek (81. Gallovič), Zošák, Horodník (62. Šašinka) - Horváth (81. Holiš), Šesták

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Ľupták, Gerec, Gál-Andrezly (75. Takáč) – Daniel (88. Daniel), Kostadinov (65. Gešnábel)

Viac o téme: MFK Ružomberok FK Poprad