VIDEO Šachtar senzáciu nedokonal: Džeko vystrelil rímskemu AS štvrťfinále Ligy majstrov!

Edin Džeko a Andrij PjatovEdin Džeko a Andrij Pjatov Zdroj: SITA/AP - Gregorio Borgia

RÍM - Futbalisti FC Sevilla sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2017/2018. Domáci AS Rím vyhral nad ukrajinským Šachtarom Doneck 1:0, a keďže v prvom súboji v Charkove vyhrali "baníci" 2:1, "vlci" idú ďalej vďaka gólu z ihriska súpera.

Na Olympijskom štadióne v Ríme sa začalo bojovne, Šachtar prekvapujúco tvrdil muziku. Hral aktívne a agresívne, snažil sa o nebezpečné brejky. "Vlci" hrali rozpačito a nevypracovali si žiadnu veľkú šancu. Jedinú ich strelu do priestoru brány vyslal Džeko už v 22. sekunde, nebola však žiadnou hrozbou.

Radja Nainggolan a Bernard Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Gregorio Borgia

Do druhého polčasu ale domáci vstúpili výborne. V 52. minúte obrana hostí zaspala na ofsajdovej línii, ušiel jej Džeko a rutinérsky otvoril skóre. Domáci sa upokojili a v 79. minúte opäť ušiel Džeko. Keďže jeho únik faulom zastavil ako "posledný" Ordec, stopér hostí dostal červenú kartu. Domáci si už situáciu ustrážili a do štvrťfinále sa dostal opäť po desiatich rokoch.

Do elitnej osmičky už skôr postúpili obhajca Real Madrid, FC Liverpool, Manchester City a Juventus Turín. V stredu privíta FC Barcelona Chelsea Londýn (prvý zápas 1:1) a Besiktas Istanbul už od 18.00 SEČ hostí Bayern Mníchov (0:5). Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 16. marca v Nyone.

AS Rím - Šachtar Doneck 1:0 (0:0)
Gól: 52. Džeko, ŽK: Florenzi, Manolas - Stepanenko, Fred, Ferreyra, ČK: 79. Ordec (Šachtar), rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)
/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpil Rím/

AS Rím: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti

Šachtar: Pjatov - Butko, Ordec, Rakickij, Ismaily - Fred, Stepanenko (74. Alan Patrick) - Marlos (82. Detinho), Taison, Bernard - Ferreyra

Viac o téme: AS Rím Šahtar Doneck