VIDEO Hviezdam United zostali oči pre plač: Sevilla dobyla Old Trafford a zahrá si štvrťfinále!

Alexis Sánchez a Jesse LingardAlexis Sánchez a Jesse Lingard Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti FC Sevilla sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2017/2018. V utorňajšej osemfinálovej odvete prehral Manchester United na Old Trafford s FC Sevilla 1:2 po dvoch góloch francúzskeho útočníka Wissama Ben Yeddera. Keďže sa v prvom zápase v Španielsku zrodila bezgólová remíza, do osmičky sa kvalifikoval zástupca La Ligy.

V Manchestri Sevilla v súboji dvoch posledných víťazov Európskej ligy UEFA prežila úvodný tlak "červených diablov" a potom prebrala opraty súboja. Oba tímy si ale nevedeli vypracovať žiadnu veľkú šancu. Hralo sa svižne, ale strieľalo sa len zo stredných a väčších vzdialeností a neboli to nebezpečné pokusy. Domáci v závere polčasu zatlačili a jedinú poriadnu šancu prvej 45-minútovky mal Fellaini. V 38. minúte strieľal ľavačkou tvrdo, ale signalizovane a brankár Rico jeho projektil vyrazil na roh.

Romelu Lukaku a Clement Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

V druhom dejstve najskôr zahrozil Lingard v 53. minúte, jeho krížnu strelu ale Rico vytesnil. Trénerovi Seville Vincenzovi Montellovi vyšlo skvele striedanie, keď Ben Yedder iba po minúte pobytu na hracej ploche umiestnenou strelou k ľavej tyčke nedal de Geovi v bránke domácich žiadnu šancu. Bol to pre neho siedmy gól v tejto sezóne LM a ôsmy pridal hlavou už o 4 minúty, keď si jeho pokus nešikovne zrazil za čiaru de Gea. Výber portugalského kouča Joseho Mourinha znížil v 84. minúte vďaka Lukakuovi, ale pre MUFC už bolo napriek záverečnému tlaku neskoro.

Manchester United - FC Sevilla 1:2 (0:0)
Góly: 84. Lukaku - 74. a 78. Ben Yedder, ŽK: Rashford - Banega, Ben Yedder, Correa, Sarabia, rozhodoval: Makkelie (Hol.)
/prvý zápas: 0:0, do štvrťfinále postúpila Sevilla/

Manchester: de Gea - Valencia (77. Mata), Smalling, Bailly, Young - Fellaini (60. Pogba), Matič – Lingard (77. Martial), Sanchez, Rashford - Lukaku

Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Banega - Sarabia, Vazquez (88. Pizarro), Correa (89. Geis) – Muriel (72. Ben Yedder)

Viac o téme: Manchester United FC Sevilla