VIDEO Totálny idiot alebo génius? Kanadský brankár v KHL predviedol revolučnú novinku!

Ben Scrivens sa v KHL postaral o revolučnú novinku
Ben Scrivens sa v KHL postaral o revolučnú novinku

BRATISLAVA - Kanadský gólman Ben Scrivens (31), ktorý bol brankárskou jednotkou javorových listov na nedávno skončených ZOH v Pjongčangu, sa v KHL postaral o revolučnú novinku. V drese tímu Ufa predviedol netradičné postavenie, ktoré nevídame ani na exhibičných prípravných dueloch, nie to v play-off. Video z počíňania brankára sa okamžite stalo hitom sociálnych sietí!

Kuriózny moment sa odohral počas piateho zápasu prvého kola play-off KHL, keď Ufa tri desatiny sekundy pred koncom druhej časti hry vyhrávala nad Avangardom Omsk tesne 2:1 a vhadzovalo sa pri bránke Salavatu.

Kanadský brankár nechcel pripustiť možnosť vyrovnania z rýchlej strely po buly, a tak prišiel s revolučnou novinkou. Scrivens šiel na vhadzovanie do netradičnej pozície, keď opustil vlastné bránkovisko a v rozkľaku zaujal pozíciu obrancu, alebo brániaceho útočníka. Jeho miesto v bránkovisku zaistil jeden zo spoluhráčov a video z netypického postavenia pri buly okamžite ovládlo sociálne siete.

Salavat vhadzovanie vyhral a k rýchlemu zakončeniu súpera tak už v druhej tretine nedošlo. Keďže gól diváci nevideli ani v záverečnej časti hry, domáci si tesné vedenie udržali až do záverečného klaksónu. Netypická taktika kanadského gólmana však môže v podobných situáciách inšpirovať aj ďalších brankárov po celom svete. 

 


Tagy: Avangard Omsk Salavat Julajev Ufa Ben Scrivens

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
hcsalavat.ru; Video: facebook - KHL

DISKUSIA