Nové Zámky sľubujú s Nitrou poriadne vyrovnané derby: Cítime šancu a chceme postúpiť!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NOVÉ ZÁMKY - Opäť v play-off a opäť proti najsilnejšiemu. Hokejisti HC Nové Zámky sa, rovnako ako vlani, tesne dostali do vyraďovacej časti Tipsport Ligy a opäť v nej budú čeliť víťazovi základnej časti. Tentoraz bude štvrťfinálová séria aj o prestíži, keďže ich súperom bude regionálny konkurent z Nitry.

Práve víťazstvom 3:2 v Nitre v poslednom 54. kole Novozámčania spečatili postup do play-off. "Bol to najlepší pocit aký môže byť. Všetci sme si priali hrať s Nitrou aj ďalšie zápasy, no zároveň sme si uvedomovali, že prehra nás posunie do play-out. Bezprostredne po zápase nastala veľká eufória, ale už na druhý deň sme sa začali pripravovať na štvrťfinále," uviedol útočník Marek Dubec. Vzájomné zápasy týchto súperov v základnej časti potvrdili, že derby nemá favorita a sumár ich vzájomných zápasov je nerozhodný - 3:3. Štvrťfinálová séria však naisto bude mať víťaza a Novozámčania sú odhodlaní postarať sa o prekvapenie. "Štatisticky je to v tejto sezóne vyrovnané. Nitra má obrovskú kvalitu, vyhrali základnú časť a celkovo hrajú veľmi dobrý hokej. Majú aj ofenzívnych obrancov, dávajú veľa gólov. Budeme musieť k tomu pristúpiť veľmi zodpovedne. Spoliehať sa budeme aj na domáce prostredie a svojich fanúšikov," poznamenal. 

Klub sa počas svojho druhého pôsobenia v najvyššej súťaži druhýkrát prebojoval do play-off. Rovnako ako vlani z 8. miesta. V minulej sezóne vyradil Novozámčanov neskorší majster z Banskej Bystrice 1:4 na zápasy. Tentoraz by radi dosiahli lepší výsledok a podľa Mareka Dubca sa v tíme hovorí aj o postupe. O uspokojení sa zo skutočnosti, že sa vyhli bojom o záchranu, nemôže byť ani reči. "Neberieme to tak. Už tri kolá pred koncom sme si povedali, že pre nás začína play-off. Odvtedy sme hrali tak, aby sme splnili svoj cieľ. Cítime šancu. Určite nechceme mať reči o tom, že už nemáme čo stratiť. Chceme postúpiť a o tom je aj naša príprava. Nechcem, aby to vyznelo prehnane sebavedomo, ale ak je šanca postúpiť, tak sa o ňu chceme pobiť. Na konci základnej časti sme hrali naozaj dobre, aj jednotlivé päťky si sadli," uzavrel Dubec.

Hokejisti spod Zobora vyhrali základnú časť po druhý raz vo svojej histórii, ale pred štartom vyraďovačky to pre ich súperov neznamená, že sa majú vzdať už vopred. "To, že sme skončili na prvom mieste je malý zázrak, pokiaľ si pamätám, na Trenčín sme istý čas strácali už 20 bodov. Takže je to určite úspech. So Zámkami sme mali túto sezónu vyrovnané zápasy, vieme, že to nebudeme mať jednoduché. To ukázal ak predošlý zápas. Ale začíname doma a musíme to využiť," povedal kapitán mužstva Branislav Mezei.

"Vyhrali sme základnú časť, takže sme favorit. Ale je to na druhej strane regionálne derby, bude to vyhecované. Vieme, na čo si treba dať pozor. Pre nás aj pre súpera je dobré, že sa veľa nenacestuje," povedal tréner Nitry Antonín Stavjaňa


Tagy: HK Nitra HC Nové Zámky

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA