Ak Anglicko nepôjde na MS, Slovensko je pripravené: Nik by sa nad tým ani nezamýšľal!

Ján Ďurica a Martin Škrtel počas tréningu
Ján Ďurica a Martin Škrtel počas tréningu

MOSKVA - Ak Anglicko z politických dôvodov napokon nebude hrať na futbalových majstrovstvách sveta 2018 v Rusku, Slovensko je pripravené zastúpiť ho. Slovensko tesne neuspelo v európskej časti kvalifikácie najbližšieho svetového šampionátu. V základnej F-skupine zóny UEFA obsadilo druhú priečku za spomenutým Anglickom a ako najhorší deviaty tím z takejto priečky sa nedostalo do play-off o štyri miestenky.

"Prečo nie? Ak by sa taká možnosť naskytla, myslím si, že nielen my, ale hociktorá krajina by zareagovala súhlasne. Nik by sa nad tým ani len nezamýšľal. Spomínate si, ako Dánsko nahradilo Juhosláviu na ME 1992 a napokon získalo titul?" povedal obranca tureckého Trabzonsporu Ján Ďurica, citoval ho ruský web Express.

Skúsený stopér Ďurica už ukončil svoju kariéru v najcennejšom drese a prípadný štart SR na tohtoročných MS by neviedol k zmene jeho rozhodnutia: "Budem úprimný, skončil by som aj v prípade nášho postupu. Mám už 36 rokov, je ťažké hrať v klube aj reprezentácii. Ak teda odcestujem do Ruska, tak iba ako fanúšik."

 


Tagy: Ján Ďurica Anglicko Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA