Zdravotné komplikácie Dominiky Cibulkovej: Namiesto turnaja v Miami návrat na Slovensko!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zo zdravotných dôvodov nebude hrať na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú 20. - 31. marca na tvrdom povrchu v americkom Miami na Floride.

"Odkedy sme prišli do Ameriky, mala som zdravotné problémy. Zápas môj zdravotný stav ešte zhoršil. Už desať dní tu s tým bojujem, je to veľmi frustrujúce. Mala som v tele infekciu, ktorá ma veľmi oslabila. Celý tím sme sa zhodli, že lepšie bude, ak sa vrátim domov a pod dohľadom môho doktora sa vyliečim. Nevieme, ako dlho to bude trvať, ale dúfame, že už nie dlho a budem zdravá na 100%. Potom postupne budem môcť zaťažovať telo. Miami je môj najobľúbenejší turnaj. Preto som z toho celého veľmi smutná," povedala pre Športky.

O svojom zdravotnom stave informovala aj svojich fanúšikov na sociálnych sieťach. "Nemám dnes najlepšie správy. Niekedy majú choroby to najhoršie načasovanie. V ostatných desiatich dňoch ma sužovala vážna infekcia a opakujúce sa horúčky. Stav sa nezlepšoval a musela som pristúpiť k ťažkému rozhodnutiu zrušiť môj štart v Miami," napísala 28-ročná Bratislavčanka.

"Som veľmi smutná, že som nebola schopná zahrať v Indian Wells na mojej najvyššej úrovni a dokonca musím úplne zrušiť vystúpenie v Miami. Som na ceste domov, azda veľmi čoskoro budem na tom lepšie a pripravená na začiatok antukovej časti sezóny," dodala Cibulková.

Niekdajšia štvorka svetového rebríčka Cibulková minulý piatok prehrala 7:5, 3:6, 4:6 s 19-ročnou domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Dolehideovou, 165. v renkingu, v 2. kole dvojhry v Indian Wells. Na 1. kolo mala ako tridsiatka podujatia voľný žreb. Z kontextu nie je jasné, či zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka ráta so štartom za hostky 21. - 22. apríla v Minsku proti domácim Bieloruskám na tvrdom povrchu v hale Čižovka Arena v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien.

Viac o téme: Dominika Cibulková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: športky, SITA

Súvisiace články