Kriechmayr ovládol aj štvrtkový Super G: Som rád, táto sezóna bola dlhá

Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr ovládol štvrtkový super GRakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr ovládol štvrtkový super G Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

AARE - Rakúšan Vincent Kriechmayr zvíťazil vo štvrtkových finálových pretekoch superobrovského slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo švédskom Aare. Dvadsaťšesťročný Kriechmayr vďaka tomu obsadil konečnú druhú priečku v celkovom hodnotení tejto disciplíny SP, malý glóbus mal istý už pred štvrtkovými pretekmi Nór Kjetil Jansrud.

Kriechmayr nadviazal na stredajšie víťazstvo v zjazde. Na svojom konte má tri triumfy v pretekoch o krištáľové glóbusy. Premiérovo sa na vrcholnej scéne radoval vlani 1. decembra po super G v americkom Beaver Creeku.

"Som rád, táto sezóna bola dlhá. Mal som dobrú formu a som si istý, že v budúcom ročníku to bude rovnaké. Napriek tomu, že mi sezóna vyšla, spravil som veľa chýb, z ktorých sa musím poučiť. Moji tréneri aj servismani však odviedli skvelú robotu. S konečnou druhou priečkou som spokojný, Kjetil bol príliš dobrý, možno nabudúce mi to vyjde," povedal podľa portálu laola1.at čerstvý držiteľ malého glóbusu Kriechmayr.

Druhé miesto v Aare obsadil Talian Christof Innerhofer s mankom 4 stotín sekundy na víťaza. Na delenej tretej priečke skončili Nór Aksel Lund Svindal a Nemec Thomas Dressen s totožným odstupom 0,08 s za Kriechmayrom. Celkový víťaz tohtoročného hodnotenia SP Marcel Hirscher z Rakúska sa umiestnil na desiatej priečke. Slovensko nemalo zastúpenie na štarte.

Super G mužov: 1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 49,43 s, 2. Christof Innerhofer (Tal.) +0,04 s, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.), Thomas Dressen (Nem.) obaja +0,08, 5. Hannes Reichelt (Rak.) +0,15, 6. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,19

Konečné poradie v hodnotení super G (po 6 pretekoch): 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 400 bodov - istý malý krištáľový glóbus, 2. Vincent Kriechmayr (Rak.) 320, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) 274, 4. Hannes Reichelt 267, 5. Max Franz (obaja Rak,) 226, 6. Josef Ferstl (Nem.) 195

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 35 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1520 bodov - istý veľký glóbus, 2. Henrik Kristoffersen 1205, 3. Aksel Lund Svindal 886, 4. Kjetil Jansrud (všetci Nór.) 884, 5. Beat Feuz (Švaj.) 870, 6. Alexis Pinturault (Fr.) 707, ... 102. Adam Žampa 36,... 123. Andreas Žampa (obaja SR) 18.

Viac o téme: Beaver Creek Vincent Kriechmayr