VIDEO Osemfinálový šláger pre Arsenal: Milánske AC padlo aj v Londýne

Radosť hráčov ArsenaluRadosť hráčov Arsenalu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Osemfinálový šláger Európskej ligy UEFA 2017/2018 medzi Arsenalom a AC Miláno sa skončil postupom anglického tímu. Po víťazstve 2:0 na San Sire triumfovali "kanonieri" na domácom štadióne 3:1.

Skóre stretnutia otvoril v 35. minúte hosťujúci Hakan Calhanoglu, no krátko na to vyrovnal z jedenástky Danny Welbeck. Druhý gól domácich dal v 71. minúte strelou z diaľky Granit Xhaka, keď lopta prešla do siete po neistom zákroku brankára AC Gianluigiho Donnarummu. Welbeck pridal v závere aj svoj druhý gól a stanovil konečné skóre duelu na 3:1.

FC Arsenal (Angl.) - AC Miláno (Tal.) 3:1 (1:1) - prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpil Arsenal
Góly: 39. a 86. Welbeck (prvý z pok. kopu), 71. G. Xhaka - 35. Calhanoglu, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Viac o téme: AC Miláno Arsenal FC