Atlético naložilo Lokomotive aj v Moskve, s postupom i Lipsko, Lazio Rím či Marseille

Fernando Torres oslavuje gól Fernando Torres oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

Futbalisti Atletica Madrid sa ako prví prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018. Po domácom triumfe 3:0 zvíťazili aj vo štvrtkovej odvete na pôde Lokomotivu Moskva vysoko 5:1 a bez problémov potvrdili úlohu jedného z najväčších favoritov na zisk trofeje.

Hostia sa ujali vedenia v 16. minúte zásluhou Angela Correu, no o štyri minúty vyrovnal Maciej Rybus a mužstvá išli do šatní za nerozhodného stavu. V druhom polčase to však už bola jasná záležitosť hostí. Už dve minúty po zmene strán ich poslal do vedenia Saul Niguez, Fernando Torres pridal dva zásahy v rozmedzí piatich minút a na konečných 5:1 upravil päť minút pred koncom Antoine Griezmann.

Do ďalšej fázy sa prebojovalo aj Marseille, ktoré zvíťazilo na pôde Athletica Bilbao 2:1. V prvom zápase triumfoval francúzsky klub 3:1. Lazio Rím po domácej remíze 2:2 zvíťazilo vo štvrtkovej odvete na pôde Dynama Kyjev 2:0 a taktiež ide ďalej. V 23. minúte otvoril skóre Lucas Leiva a sedem minút pred záverečným hvizdom upravil na 2:0 Stefan de Vrij.

Vo večerných zápasoch doplnil zoznam postupujúcich londýsky Arsenal, ktorý po víťazstve 2:0 na San Sire nad AC Miláno zdolal taliansky tím aj na domácom ihrisku 3:1. Ruský klub CSKA Moskva dokázal po domácej prehre 0:1 s Lyonom zvíťaziť na francúzskej pôde 3:2 a rovnako sa zaradil medzi postupujúcich do štvrťfinále EL. Bezgólová remíza medzi domácim RB Salzburg a Borussiou Dortmund stačila rakúskemu klubu k prieniku medzi najlepšiu osmičku.

Žreb štvrťfinále Európskej ligy (prvé zápasy 5. apríla, odvety 12. 4.) sa uskutoční v piatok 16. marca o 13.00 h SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Všetkých osem loptičiek sa ocitne v rovnakom osudí, čiže žiadny z tímov nebude nasadený a stretnúť sa môžu aj mužstvá z rovnakej krajiny.

Výsledky štvrtkových odvetných zápasov osemfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018 (hrá sa na odvetu):

Lokomotiv Moskva (Rus.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:5 (1:1) - prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpilo Atlético Madrid
Góly: 20. Rybus - 65. a 70. F. Torres (prvý z pok. kopu), 16. Á. Correa, 47. S. Ňíguez, 85. Griezmann, rozhodoval: Dias (Portug.)

Athletic Bilbao (Šp.) - Olympique Marseille (Fr.) 1:2 (0:1) - prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpilo Marseille
Góly: 74. I. Williams - 38. Payet (z pok. kopu), 52. Ocampos, ČK: 76. Aduriz (Bilbao) po 2. ŽK, rozhodoval: A. Taylor (Angl.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - RB Lipsko (Nem.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpilo Lipsko
Góly: 45. Driussi - 22. Augustin, rozhodoval: Orsato (Tal.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Lazio Rím (Tal.) 0:2 (0:1) - prvý zápas 2:2, do štvrťfinále postúpilo Lazio Rím
Góly: 23. Lucas Leiva, 83. De Vrij, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

RB Salzburg (Rak.) - Borussia Dortmund (Nem.) 0:0 - prvý zápas 2:1, do štvrťfinále postúpil Salzburg
Rozhodoval: Bastien (Fr.)

Olympique Lyon (Fr.) - CSKA Moskva (Rus.) 2:3 (0:1) - prvý zápas 1:0, do štvrťfinále postúpil CSKA Moskva
Góly: 58. Comet, 71. M. Díaz - 39. Golovin, 60. Musa, 65. Wernbloom, rozhodoval: Madden (Škót.)

Viac o téme: Zenit Petrohrad Olympique Marseille