Škrtela čaká zápas krvi a nenávisti: Naša 19-ročná séria bude realitou aj po víkende!

Martin Škrtel a jeho víťazná radosť
Martin Škrtel a jeho víťazná radosť

ISTANBUL - Sobotňajší zápas istanbulských klubov Fenerbahce - Galatasaray (17.00 h SEČ) je šlágrom 26. kola aktuálneho ročníka najvyššej tureckej futbalovej súťaže. Galatasaray deväť kôl pred koncom je s 53 bodmi lídrom poradia, Fenerbahce na 4. mieste zaostáva o šesť bodov. Po 50 bodov v doterajšom priebehu získali iné istanbulské kluby Besiktas a Basaksehir.

"Čaká nás derby, tieto zápasy sú vždy výnimočné. Odohral som ich tu niekoľko a vždy to bolo krásne. Verím, že to bude výnimočný a špeciálny súboj," povedal počas tlačovej konferencie kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, citoval ho web Fenerbahce.

"Motivácia v prvom rade nepochádza z mena súpera. Pre nás je motiváciou veľkosť nášho klubu a jeho fanúšikovia. V ten večer na ihrisku budú dve jedenástky, obe s úmyslom byť lepšie než súper. Verím, že zvíťazíme a priblížime sa k čelu tabuľky na tri body," skonštatoval 33-ročný stredný obranca.

Galatasaray v rámci najvyššej tureckej súťaže na ihrisku Fenerbahce nezvíťazil už 19 rokov; Škrtel je presvedčený, že to bude platiť aj po sobotňajšom meraní síl. "Devätnásťročná domáca séria nezdolanosti neutvára stres. Bude realitou aj po víkende. Naši fanúšikovia utvoria skvelú atmosféru. Verím, že s ich podporou budeme úspešní. Veľmi nás teší, že štadión bude plný; každý túži hrať pred plnými tribúnami," vyhlásil dlhoročný zadák FC Liverpool a pokračoval: "V Turecku to je najväčší zápas, nevieme sa dočkať úvodného hvizdu. Verím, že potešíme fanúšikov. Niekedy máte loptu pod kontrolou počas celého zápasu a odídete naprázdno, inokedy beháte bez lopty a zvíťazíte. Najdôležitejšie je získať tri body."

Deväť kôl pred koncom v boji o titul reálne sú spomenuté štyri istanbulské tímy. Sobotňajší súboj na pôde Fenerbahce je pre domáce mužstvo mimoriadne dôležitý. "Je to ako finále, ako rozhodujúci zápas. Bude to veľký duel a derby, veľmi dôležité. V konečnom účtovaní však sú za to rovnaké tri body než v iných súbojoch. Ak uspejeme, ešte nebudeme majstri. V hre je 27 bodov a naše želanie je jasné: chceme byť majstri," uzavrel Martin Škrtel.


Tagy: Martin Škrtel Galatasaray Istanbul Fenerbahce Istanbul

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA