Hrozivé chvíle pre motoristickú legendu: Napadli ju rozzúrené prírodné monštrá!

A.J. Foyt
A.J. Foyt

TEXAS - Najúspešnejší pilot v histórii závodnej série IndyCar A.J. Foyt prežíva hrozné chvíle života. 83-ročný skúsený pretekár sa musí spamätávať z útoku nepríjemne agresívnych včiel, ktoré mu skrížili cestu na jeho vlastnom ranči v Texase.

Sedemnásobný majster IndyCar alebo štvornásobný víťaz 500 míľ Indianapolisu je doteraz v nemom úžase a šokovaný: "Bolo to desivé, nebudem klamať. Porážal som strom mojím buldozérom a myslel si, že som vyrušil medonosné včely, ale bolo to inak," povedal Foyt. 

Nakoniec sa ukázalo, že nešlo o bežné včely. Druh, ktorý nechtiac "vyrušil", boli agresívne včely africké. Včely naňho začali nekompromisne útočiť a mierili hlavne na oči a krk. Foyt si chránil hlavne tvár a napokon sa dostal do auta, kde sa pred nimi ukryl. 

Rozzúrené včely a Foyt je už známe spojenie, keďže prvýkrát ho napadli v roku 2005. "Mal som šťastie, pretože tieto včely bodajú, pokiaľ neprestanete dýchať." Foyt išiel okamžite po útoku do nemocnice, kde mu zmerali doktori tlak. Číslo vás vôbec neprekvapí; 260 na 116. 

Zhoreli a Foyt má radosť

Foyt sa po návrate z nemocnice vrátil na ranč a nie domov, lebo túžil po pomste. Aj napriek tomu, že preňho poslali privátne lietadlo, tak rozhodnutie nezmenil. Spoločne s priateľmi sa pustili do práce. "Dostali sme 15 galónov nafty a zapálili tých bastardov. Potom sme sa cítili oveľa lepšie," povedal s úľavou A.J. Foyt. 

Zdravotný stav Foyta je momentálne nalomený a rozhodol sa vynechať vytrvalostný závod v Sebringu, kde mal byť uvedený do Siene slávy. "Cítim sa nepekne, ale snáď mi pomôžu lieky, ktoré som dostal. Necítim sa na žiadne cestovanie. Stalo sa to pred pár dňami a teraz musím hlavne odpočívať," dodal bývalý pretekár. 


Tagy: A.J. Foyt

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter/Road and Track

DISKUSIA