Putnocký na jar prvýkrát v bránke Lechu, jeho náprotivok Kuciak: Horšie to už byť nemôže!

Matúš PutnockýMatúš Putnocký Zdroj: Facebook - Lech Poznaň

POZNAŇ - Slovenský futbalový brankár v službách poľského klubu Lech Poznaň Matúš Putnocký si v piatok pripísal premiérový štart v jarnej časti tamojšej najvyššej súťaže 2017/2018. Tridsaťtriročnému rodákovi z Prešova sa v úvodných šiestich ligových kolách po zimnej prestávke ušlo iba miesto medzi náhradníkmi. Na lavičke začal aj piatkový duel 28. kola proti Lechii Gdansk, v 30. min však musel medzi tri žrde namiesto zraneného bosnianskeho konkurenta Jasmina Buriča a pomohol k triumfu "železničiarov" 3:0.

"Máme za sebou dobrý zápas. Spoluhráči mi pomohli, v defenzíve zahrali naozaj skvele. Keď som naskočil do stretnutia, spočiatku som nemal veľa šancí, aby som sa predviedol. Musím povedať, že nebolo ťažké vstúpiť do duelu, v ktorom sme dominovali," vyhlásil Putnocký pre oficiálnu klubovú stránku Lechu. Kuriozitou zápasu boli všetky tri striedania trénera Lechu Nenada Bjelicu. Štyridsaťšesťročný Chorvát musel už do prestávky vymeniť troch zranených hráčov. Niečo podobné sa v poľskej lige pritrafilo ešte v sezóne 1997/1998.

Tím z Poznane je momentálne na 3. mieste v tabuľke so ziskom 49 bodov. Na líderskej pozícii je Jagiellonia Bialystok (54). "Dostávame málo gólov a to je dôkazom toho, ako trénujeme. Túžime víťaziť v každom zápase. Hrali sme doma, kde sa cítime istejší a proti Lechii to bolo vidieť," doplnil niekdajší gólman MFK Košice či Slovana Bratislava, ktorý v doterajšom priebehu odchytal za Lech Poznaň 17 ligových zápasov s ôsmimi "nulami" na konte.

Naopak, po stretnutí v Poznani sa príliš neusmieval "strážca svätyne" Lechie Gdansk Dušan Kuciak. Niet sa čo čudovať, trikrát lovil loptu zo siete a jeho tím, ktorý v uplynulej sezóne do posledného kola bojoval o titul, je teraz v tabuľke Ekstraklasy až na 14. mieste. "Bohužiaľ, hrali sme rovnako ako týždeň predtým proti Legii Varšava (1:3, pozn.). Je ťažké vysvetliť, čo sa s nami deje. Horšie to už byť nemôže. Máme veľký problém, opäť sme dostali tri góly. Musíme sa sústrediť na to, aby sme to v najbližšom zápase zlomili. Dobre, že prichádza reprezentačná prestávka. Psychicky si oddýchneme a pripravíme sa na ďalšie ligové súboje," skonštatoval Dušan Kuciak.

Viac o téme: Matúš Putnocký Dušan Kuciak Lechia Gdansk Lech Poznaň