Exkluzívny rozhovor so Stochom po premiérovom góle: Užívam si fanúšikov aj rolu otca

Miroslav Stoch strelil svoj prvý ligový gól v drese Slavie
Miroslav Stoch strelil svoj prvý ligový gól v drese Slavie

PRAHA - Cez víkend sa odohralo už 289. mestské derby pražských S, v ktorom sa po prvýkrát v českej lige zapísal na streleckú listinu slovenský ofenzívny záložník Miroslav Stoch. Sparta pod vedením nového trénera Pavla Hapala ešte cez polčas viedla 3:0, ale práve spomínaný Stoch vyburcoval svojím premiérovým gólom v 70. minúte ´zošívaných´ k lepšiemu výkonu, aby nakoniec Slavia vyrovnala na 3:3. Rýchlonohý futbalista v rozhovore pre Športky opísal svoje doterajšie pocity z pôsobenia v pražskom klube, pričom ocenil miestnych fanúšikov.

"Praha je krásne mesto a o životnej úrovni nemusíme rozprávať. Žije sa nám tu úplne super, keďže aj priateľka je Češka. Prišiel som sem hlavne kvôli tomu, aby som hrával, čo aj robím. Verím, že v tom budem pokračovať a som rád, že som sa konečne trafil. Dúfam, že tá smola sa už zlomila a bude sa mi dariť aj strelecky, aby som pomáhal tímu. Góly mi samozrejme chýbali," povedal Stoch.
 
 
28-ročná opora Slavie je medzi domácimi skalnými priaznivcami hodnotená veľmi vysoko. Z rozprávania miestnych fanúšikov je úplne jasné, že Stocha zaraďujú medzi najlepších hráčov aktuálnej sezóny.
 
Aj samotný slovenský krídelník oceňuje ich nesmiernu podporu: "Od fanúšikov máme super podporu, či hráme doma, alebo vonku. Na futbal chodí stále veľa ľudí a podporujú nás aj vtedy, keď nám to nie vždy výjde. Fanúšikovia stoja za nami. Aj v poslednom domácom zápase s Olomoucom sme prehrávali 0:1, ale celý štadión fandil a nakoniec sme to otočili. Proti Sparte tiež možno niektorí neverili, že to môžeme otočiť, ale nakoniec sa nám podarilo vyrovnať. Ľudia nám fandia a ten druhý polčas sme hrali hlavne kvôli nim."
 
Technicky zdatný záložník pre Športky prezradil ako si užíva rolu otca pri ročnom synovi Tobiasovi, ktorého má so svojou českou priateľkou Paulou Bedžetiovou: "Rodičovstvo je super a gól proti Sparte venujem malému, keďže oslavuje jeden rok. Lepšie načasovanie nemohlo byť. Užívam si to a som veľmi rád. Byť otcom je nádherný pocit. Človek to musí zažiť. Tí, čo nemajú deti, nevedia o čom to je, ale keď ich jedného dňa mať budú, potom to pochopia."
 

Tagy: Miroslav Stoch SK Slavia Praha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Marek Cocher
Foto:
slavia.cz/Jan Malý; Instagram.com

DISKUSIA