Anglický záložník krotí očakávania: Toto má byť minimálna požiadavka!

Joey Barton
Joey Barton

LONDÝN - Anglický futbalový stredopoliar Joey Barton je presvedčený, že tamojší reprezentačný tím by si napriek úspešnej kvalifikácii na MS 2018 nemal pred "mundialom" v Rusku klásť priveľké ciele. "Albión" je známy tým, že na veľké turnaje zväčša prichádza ako s "bubnom na zajace", ale napokon sklamane odchádza "zadným východom". Stalo sa mu to aj na ME 2016 vo Francúzsku, kde v osemfinále nečakane podľahol Islandu (1:2), aj na MS 2014 v Brazílii, kde v konkurencii Kostariky, Uruguaja a Talianska získal jediný bod a nepostúpil zo skupiny.

"Na ostatné ME aj MS sme sa štýlovo kvalifikovali, ale na šampionátoch to už bolo horšie. V Rusku bude dôležité neutrpieť psychologickú ujmu. Myslím si, že musíme postúpiť zo základnej skupiny. To je minimálna požiadavka a všetko navyše bude bonus," povedal 35-ročný záložník pre Omnisport.

Angličania zvládli eliminačné konfrontácie na MS 2018, keď "slovenskú" skupinu vyhrali s ôsmimi víťazstvami a dvomi remízami. "Dobrú kvalifikáciu nepovažujem za správny ukazovateľ výkonov na šampionáte. Nemyslím si, že by nás na základe toho mali považovať za jedného z favoritov turnaja," doplnil Barton.


Tagy: Anglicko Joey Barton

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA