Rasistický škandál u našich susedov vyvolal emócie: Je toto v Českej republike normálne?

Vlastimil Petržela
Vlastimil Petržela

PRAHA - Vedenie českého futbalového klubu FC FASTAV Zlín sa ospravedlnilo za výrok svojho trénera Vlastimila Petrželu, ktorý po víkendovej prehre s Viktoriou Plzeň (0:1) označil za autora chyby pri rozhodujúcom góle "černocha", namiesto toho, aby povedal jeho meno.

"Tam bola hrubá chyba toho černocha," povedal Petržela v televíznom rozhovore krátko po zápase a svojím vyjadrením rozpútal vášne, za ktoré sa klub ospravedlnil. "V žiadnom prípade nemôže byť reč o rasizme," povedal podľa idnes.cz športový riaditeľ klubu Zdeněk Grygera.

"Tréner Petržela hodnotil zápas bezprostredne v emóciách a nešikovne tak zvolil toto označenie pre hráča Jonathana Bijimina," uvádza sa v stanovisku na klubovom webe.

Petrželovo vyjadrenie po nedeľňajšom zápase 21. kola prvej ligy zaplavilo sociálne siete, ohradili sa proti nemu hráči tmavej pleti vrátane zlínskeho Ibrahima Traorého. "Je toto v Českej republike normálne?" pýtal sa stredopoliar z Pobrežia Slonoviny.

Jonathan Bijimine pritom podľa idnes.cz zásadnú chybu nespravil, "prsty" v rozhodujúcom góle mali podľa servera pravý obranca Robert Matejov a pomaly vracajúci sa stredopoliari Zlína.


Tagy: Vlastimil Petržela FC FASTAV Zlín Jonathan Bijimine

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
fcfastavzlin.cz; Video: FC FASTAVTV

DISKUSIA