Toto sa nestalo prvýkrát a Sagan už má toho plné zuby: Všetci čakali na to, čo urobím ja!

Vincenzo Nibali sa raduje z triumfu
Vincenzo Nibali sa raduje z triumfu

MILÁNO - Peter Sagan na to všetko zostal znovu sám. Ako je zvykom, všetci v pelotóne čakajú, čo podnikne trojnásobný majster sveta a nikto nemá odvahu byť iniciatívny sám. Teraz sa to však všetkým škaredo vypomstilo. Vďaka vlažnému prístupu a neochote spolupracovať sa z víťazstva na veľkej klasike Miláno - San Remo radoval Vincenzo Nibali, ktorý predviedol sólo únik a ten dotiahol do úspešného konca.

Trojnásobný majster sveta má v talóne veľa silných zbraní, ktorými vždy zaskočí konkurenciu. Práve preto si naňho každý dáva pozor. To poskytuje dostatok priestoru pre nie úplných favoritov, ktorí sa pomerne ľahko dostávajú do úniku. Každý sa vždy spolieha, že práve Sagan začne stíhaciu jazdu a všetko odmaká. Mnohí sa spoliehajú, že vďaka vyvinutej aktivite bude Sagan unavený a tým pádom ho bude ľahšie zdolať. Teraz to už ale slovenského rýchlika omrzelo, nechal tvoriť konkurenciu, a tá veru nevytvorila nič, takže bol v cieli prvý Nibali, ktorého stíhacia skupina nestihla dobehnúť. 

"Na stúpaní Poggio som sa nesnažil stíhať Nibaliho, skrátka som len išiel. Len som chcel vedieť, či sa niekto odhodlá ťahať, aby sme ho dostihli, pretože šanca tam stále bola, no nikto nereagoval. Vincenzo mal dosť síl a skončil prvý. Ak by sme sa za ním pustili, dostihli by sme ho, lenže nikto nereagoval. Všetci čakali na to, čo urobím ja, tak som si povedal, že ho buď dostihneme alebo vyhrá, a ja som bol spokojný s oboma možnosťami. Gratulujem mu, je to môj priateľ a triumf mu prajem. Je to dobré pre Taliansko aj pre svetovú cyklistiku," komentoval Sagan tohtoročnú klasiku Miláno - San Remo.


Tagy: Vincenzo Nibali Peter Sagan Miláno - San Remo

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA