Tóth prežíval po prvej päťdesiatke od zlatého Ria eufóriu: Bolo to veľmi dojímavé

Na snímke slovenský chodec Matej Tóth sa teší po triumfe na 37. ročníku Dudinskej päťdesiatky v Dudinciach
Na snímke slovenský chodec Matej Tóth sa teší po triumfe na 37. ročníku Dudinskej päťdesiatky v Dudinciach

DUDINCE - Víťazom sobotňajšieho 37. ročníka Dudinskej päťdesiatky, pretekov chodcov zaradených do kalendára EA Race Walking Permit Meeting, sa stal Matej Tóth. Svetovým výkonom roka 3:42:46 splnil v Dudinciach aj limit na ME v Berlíne a vybojoval si titul majstra Slovenska. Pre olympijského víťaza to bola vôbec prvá päťdesiatka od zlatého Ria de Janeiro.

"Dudince nesklamali, išli sme v skvelej atmosfére. Mám za sebou dobré a bezproblémové preteky, vôbec som sa netrápil, nemusel som bojovať s nijakou krízou. Jedine, čo mi dalo zabrať trochu svalovo, boli obrátky v posledných troch-štyroch kolách. Prežívam eufóriu, dnes to bolo pre mňa veľmi dojímavé. Ťažko sa opisujú moje pocity. Pre niekoho je to možno obyčajná Dudinská päťdesiatka, no pre mňa sú to ako keby olympijské hry,“ vravel dojatý Matej Tóth na špecializovanom webe atletika.sk

Pre Mateja Tótha bola aktuálne skončená Dudinská päťdesiatka prvý chodecký maratón od zisku zlata na OH v Riu v auguste 2016. Od úvodných metrov kráčal vpredu najskôr s Fínom Velim-Mattim Partanenom, ale približne od 10 km bol na čele už osamotený slovenský reprezentant. Tóth získal prémiu 1000 eur a vybojoval si štvrtý titul majstra Slovenska na tejto trati,celkovo šestnásty seniorský v kariére. Chodec banskobystrickej Dukly splnil aj limit na augustové majstrovstvá Európy v Berlíne (4:08:00 h). To platí aj o ďalšom slovenskom reprezentantovi Dušanovi Majdánovi. Obhajca domáceho titulu skončil siedmy (4:01:15) a teda aj strieborný v rámci M-SR. Bronz získal dvojnásobný olympionik (Atlanta 1996, Sydney 2000), už 49-ročný Peter Tichý za 4:57:38 h.


Tagy: Matej Tóth Dudince

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Branislav Račko

DISKUSIA