Škandál na turnaji v Miami: Wozniackej rodine sa vyhrážali smrťou!

Caroline Wozniacka
Caroline Wozniacka

MIAMI - Dánskej tenistke Caroline Wozniackej a jej rodine sa počas piatkového zápasu s Portoričankou Monicou Puigovou v Miami údajne vyhrážali smrťou. Svetová dvojka podrobila funkcionárov turnaja WTA ostrej kritike za to, že voči týmto osobám nepodnikli žiadne kroky a nevyviedli ich z tribúny.

"Plne chápem, že k tenisu patria víťazstvá aj prehry. Počas zápasu s Puigovou sa však v hľadisku objavili osoby, ktoré sa mi vyhrážali, želali si smrť mojej mamy i otca a počastovali ma prívlastkami, ktoré radšej ani nebudem vyslovovať. Bezpečnostné zložky ani usporiadatelia neurobili nič proti tomu, aby týmto prejavom zabránili," citovala agentúra DPA slová šampiónky Australian Open, ktoré zverejnila na twitteri.

"Dúfam, že moje ponosy zoberú naozaj vážne. Bol to totiž príšerný príklad pre ďalšie generácie tenisových hráčov aj fanúšikov," uviedla 27-ročná hrdinka januárových melbournských grandslamových Australian Open Wozniacka. Bývalá líderka singlového renkingu prehrala s olympijskou šampiónkou z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Puigovou 6:0, 4:6, 4:6. Na 1. kolo mala rodáčka z Odense voľný žreb.

"Bezpečnosť hráčov je našou prioritou číslo jeden. Zápas medzi Caroline Wozniackou a Mónicou Puigovou sa odohral pred hlasným a pohrúženým publikom. Osobne zastávam názor, že nik by na kurte nemal pocítiť akýkoľvek typ zlého zaobchádzania, robíme všetko pre férové prostredie. Na predmetnom dueli bol personál z nášho zázemia aj z WTA, ale i ochrankári. Nereferovali nám o žiadnych konkrétnych vyhrážkach smerom k hráčkam či ich blízkym, nezaregistrovali ani upozornenia na také konanie. Ak by sme sa o niečom takom dozvedeli, okamžite by sme zakročili," uviedol v komuniké riaditeľ turnaja v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne James Blake.


Tagy: Caroline Wozniacka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Wilfredo Lee

DISKUSIA