Premiérový šampionát na ruskej pôde: Slovensko cestuje na MS v hokejbale do Moskvy

Logo šampionátu
Logo šampionátu

MOSKVA - Tím Slovenska nakoniec do Ruska pocestuje, nie však na futbal, ale na hokejbalové majstrovstvá sveta.

V dňoch 12-17.6.2018 v čase, keď v Rusku bude aj svetový šampionát vo futbale, sa v Moskve-Dmitrove budú konať Majstrovstvá sveta 5vs5 v hokejbale v kategórii muži a ženy. Muži SR hrajú v B-skupine, kde sa stretnú s Ruskom, Bieloruskom a Tímom Európy. Ženy SR sa v základnej skupine stretnú s Kanadou, USA, Ruskom, Českom a Veľkou Britániou.

Rusko bude svetový hokejbalový turnaj hostiť prvýkrát v histórii a už teraz sa všetci tešia na účasť najlepších tímov. Podrobný rozpis a harmonogram turnaja už je taktiež známy.

Okrem tradičných zámorských účastníkov a favoritov turnaja, populárneho projektu Tím Európa či veľkého rivala Slovákov spoza rieky Moravy sa v Moskve taktiež premiérovo predstaví Bielorusko. Čiernym koňom turnaja ale môže byť aj nevyspytateľná Veľká Británia a netreba zabúdať na domáce Rusko, ktoré bude mať doma obrovskú motiváciu dosiahnuť úspech.

Vedenie federácie (Jaroslav Melišek a Pavol Meriad) sa už bolo v Moskve osobne pozrieť na aktuálny stav príprav šampionátu a bolo mimoriadne spokojné. Hokejbal v Rusku zaznamenáva prudký rozvoj, a to aj preto, že WBHF má veľmi silného partnera, ktorého zastupujú Sergej Gerasimov a Oleg Kapitulin.

Vylosovanie skupín MS v hokejbale 5vs5, Moskva-Dmitrov

MUŽI:

Skupina A: Canada, Česká republika, USA, Veľká Británia

Skupina B: Rusko, Tím Európa, Slovensko, Bielorusko

ŽENY:

Skupina A: Canada, Česká republika, USA, Slovensko, Rusko, Veľká Británia


Tagy: Slovensko WBHF

Zdroj:
športky
Foto:
wbhf.com

DISKUSIA