Za Španielsko už hral, za Maroko nenastúpi: FIFA sa s hráčom Barcelony nemazná!

Munir El Haddadi
Munir El Haddadi

CASABLANCA - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla žiadosť Kráľovskej marockej futbalovej federácie (RMFF), aby mohol útočník Munir El Haddadi hrať za tamojšiu reprezentáciu. Dvadsaťdvaročný kmeňový hráč FC Barcelona v roku 2014 nastúpil v úvodnom zápase španielskeho národného mužstva v kvalifikácii na ME 2016 proti Macedónsku (5:1). V následnom dueli proti tímu SR v Žiline (1:2) sedel na lavičke náhradníkov.

El Haddadi sa narodil na predmestí Madridu, no keďže jeho kariéra sa dosiaľ nevyvíja očakávaným smerom a v španielskom drese už ďalšie štarty nepridal, požiadal o možnosť reprezentovať krajinu svojich rodičov. Pravidlá FIFA sú však v takýchto prípadoch zväčša dosť prísne a keďže El Haddadiho jediný štart za Španielsko sa zrodil v súťažnom stretnutí, strešný orgán svetového futbalu sa rozhodol neudeliť mu výnimku.

V súčasnosti hráč Deportiva Alavés El Haddadi teda definitívne prišiel o možnosť zahrať si za Maroko na MS 2018. Severoafrickí funkcionári ešte plánujú podať odvolanie proti verdiktu FIFA, ale tréner Maročanov Hervé Renard už načrtol, že El Haddadiho nezahrnie do svojich plánov na šampionát.


Tagy: Maroko Munir El Haddadi

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA