Taliani hľadajú nového trénera: Kto dostane modrých späť na vrchol?

Sklamaní hráči Talianska
Sklamaní hráči Talianska

RÍM - Nový tréner talianskej futbalovej reprezentácie bude známy ešte pred začiatkom tohtoročných MS v Rusku. Informoval o tom viceprezident Talianskej futbalovej federácie (FIGC) Alessandro Costacurta.

"Meno kouča vám povieme 20. mája," vyhlásil 51-ročný vicemajster sveta zo šampionátu v USA 1994 na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Taliani prekvapujúco nepostúpili na "mundial" 2018, keď v novembrovej baráži nestačili na Švédov. Neúspech stál miesto dovtedajšieho kormidelníka Giana Piera Venturu. Mužstvo dočasne vedie Luigi Di Biagio, na talianskej lavičke sedel aj v piatkovom prípravnom dueli v Manchestri proti Argentíne (0:2).

"Ak máme možnosť získať lepšieho trénera ako Di Biagio, využijeme to. Mali by sme sa však radšej zameriavať na zápasy, ktoré nás čakajú, pretože si nemyslím, že taký Mourinho alebo Guardiola by si v piatok počínali lepšie," naznačil Costacurta talianske možnosti. Zároveň však zdôraznil, že šancu natrvalo prevziať "azúrovú squadru" má aj spomenutý Di Biagio.

"Je to tréner, ktorý sa neustále zlepšuje a v hierarchii našej federácie postupuje vyššie a vyššie. Je veľmi pravdepodobné, že sa buď stane trénerom Talianska, alebo bude pôsobiť v realizačnom tíme nášho nového kouča," doplnil Costacurta.

Podľa talianskych médií majú najväčšie šance stať sa novým trénerom tamojšej reprezentácie Vincenzo Montella, Carlo Ancelotti a Roberto Mancini.


Tagy: Carlo Ancelotti Taliansko Roberto Mancini Vincenzo Montella Luigi Di Biagio

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA