Na tréningu jedného z najlepších tímov NHL lietali päste: Pobil sa aj Daňov kapitán!

Blake Wheeler
Blake Wheeler

WINNIPEG - Na sobotňajšom tréningu hokejistov Winnipegu Jets, ktorí patria k najlepším tímom NHL v tejto sezóne, sa iskrilo. Podľa zámorských médií sa do bitky zapojil aj kapitán Blake Wheeler, ktorý si to rozdal s obrancom Benom Chiarotom.

Podľa niektorých zámorských médií tréner Paul Maurice po tomto incidente vykázal Wheelera z tréningu, ale nikto z toho vedu nerobil. "Našou filozofiou je, že trénujeme krátko, ale veľmi intenzívne. Hokej je kontaktný šport a takého niečo sa môže stať. Všetko je v poriadku," povedal Maurice podľa portálu tsn.ca.

 

Chiarot si po tvrdom súboji vymenil zopár kroščekov s Markom Scheifelem, keď sa do toho zapojil Wheeler a odštartoval pästný súboj. Pri incidente sa našťastie nikto nezranil. "Chlapské súboje na tréningoch sú bežné. Vždy sa snažíme ísť naplno a s veľkou intenzitou do každého súboja, čo je dobré. V play off sa bude hrať tvrdo a musíme sa na to pripraviť. Už ani neviem ako sa to celé začalo, je to za nami," povedal Chiarot. "Myslím si, že na druhý deň sa na tom budeme všetci smiať," dodal útočník Adam Lowry.

Incident neriešil po tréningu ani Scheifele. "Máme krátke pamäte, teda aspoň ja určite. Na chvíľu vzplanuli vášne a to je celé. Treba sa potom napiť vody a ísť ďalej, bola to úplne normálne situácia a nič sa nestalo," uzavrel kanadský center.

Winnipeg prežíva vynikajúcu sezónu a pripravuje sa na play off. Prvýkrát v klubovej histórii dosiahli Jets hranicu 100 bodov, sú tretí v Západnej konferencii a druhí v Centrálnej divízii. Hráčom "tryskáčov" je aj slovenský útočník Marko Daňo, ktorý ale odohral v tomto ročníku len 22 zápasov s bilanciou 2+1.


Tagy: Winnipeg Jets Marko Daňo Blake Wheeler Ben Chiarot

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
sportingnews.com; Video: Jets TV

DISKUSIA