VIDEO Whyte knokautom poslal zakrvaveného súpera k zemi: Chce súboj s Wilderom alebo Joshuom!

Dillian Whyte knokautoval Lucasa Browneho
Dillian Whyte knokautoval Lucasa Browneho

LONDÝN - Britský boxer Dillian Whyte knokautoval Austrálčana Lucasa Browneho a pripísal si 23. víťazstvo v profesionálnom ringu. V londýnskej O2 Arene obhájil "strieborný" opasok organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii a zvýšil svoju šancu na súboj s hlavným šampiónom verzie Deontayom Wilderom alebo držiteľom titulov WBA (Super), IBF a IBO Anthonym Joshuom.

Dvadsaťdeväťročný Whyte útočil úspešne od otváracieho gongu a svojho súpera knokautoval v šiestom kole po kombinácii, ktorú zakončil tvrdou ľavačkou. Browne bol niekoľko minút v bezvedomí, keď sa prebral, potreboval kyslíkovú masku. Domáci pästiar trafil 109 z 269 úderov (40,5%), kým Austrálčan iba 36 zo 172 (20,9%). Whyte vyhlásil v pozápasovom rozhovore, že si chce zmerať sily s Američanom Wilderom alebo dostať šancu na odvetu s krajanom Joshuom. Ten mu v roku 2015 pripravil dosiaľ jedinú prehru v profesionálnej kariére.

Joshua nastúpi 31. marca v Cardiffe na unifikačný duel so šampiónom WBO Josephom Parkerom z Nového Zélandu.

Superťažká váha v Londýne (V. Brit.): Dillian Whyte (V. Brit.) - Lucas Browne (Aus.) KO (6/12, 0:37 min) - Whyte obhájil strieborný titul WBC


Tagy: Deontay Wilder Anthony Joshua Lucas Browne Dillian Whyte

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Steven Paston; Video: Sky Sports

DISKUSIA