VIDEO Obrovská tragédia priamo na ihrisku: Najlepší strelec (†25) zomrel pri tom, čo miloval

Bruno Boban zomrel priamo na ihrisku
Bruno Boban zomrel priamo na ihrisku

BRATISLAVA - Obrovská tragédia zasiahla chorvátsky futbal. Najlepší strelec tretej najvyššej ligovej súťaže Bruno Boban hrajúci za NK Marsonia 1909 sa nedožil ani tridsiatky, keď v ligovom súboji proti svojmu bývalému klubu NK Slavonija Požega zomrel priamo na hracej ploche.

Ofenzívny ťahúň Marsonie Boban mal len 25 rokov a zomrel pri tom, čo najviac miloval. Boban sa po zásahu loptou do hrude okamžite v bezvedomí zrútil na trávnik a zostal bezvládne ležať. Ani 40-minútové oživovanie okamžite privolanej zdravotníckej pomoci však nedokázalo mladý život zachrániť. Na internete sa objavilo video zachytávajúce posledné momenty Bobanovho života. 

Hráči obidvoch tímov aj diváci zostali v šoku, obrovská tragédia vyvolala množstvo emócií a priniesla záplavu sĺz. Príčinou smrti bolo zlyhanie srdca, informuje chorvátsky denník 24sata s odvolaním na výsledky pitvy. Zasiahnutý klub Marsonia vzdal hold tragicky zosnulému futbalistovi na sociálnej sieti: "Všetci hráči Marsonie, členovia rady a zamestnanci klubu vyjadrujú hlbokú sústrasť rodinám za túto tragickú stratu. Bruno, Boh opatruj tvoju dušu."

Boban sa narodil 12. augusta 1992 v mestečku Pozega vo východnom Chorvátsku. V treťoligovom tíme NK Marsonia, kde sa vypracoval na najlepšieho strelca, hrával pravé krídlo. Podľa portálu TransferMarkt bola aktuálna trhová cena talentovaného futbalistu zhruba 150 tisíc libier. Boban začal karíeru v roku 2014 v tíme Slavonija Požega, kde odohral dve sezóny. V roku 2016 prestúpil do tímu NK Záhreb, kde hral spolu aj so svojim známejším bratom Gabrielom, aby 28. februára tohto roku zamieril do Marsonie. 

Jeho slávnejší brat Gabriel pôsobí ako krídelník v prvoligovom chorvátskom celku Osijek. Obidvaja bratia sú vzdialenými bratrancami chorvátskej legendy Zvonimira Bobana, ktorý v drese milánskeho AC získal štyri tituly Serie A a jednu trofej v prestížnej Lige majstrov. 

Smrť Bobana nie je prvou tohtomesačnou tragédiou z futbalových kruhov. Ešte začiatkom marca zomrel v hotelovej izbe aj kapitán talianskej Fiorentiny Davide Astori. Tomu sa v deň zápasu zastavilo srdce. Astori mal tiež len 31 rokov.


Tagy: Chorvátsko Bruno Boban NK Marsonia 1909 NK Slavonija Požega

Zdroj:
športky
Foto:
Instagram - Bruno Boban; Video: Youtube

DISKUSIA