V KHL sa udialo hotové zemetrasenie: Vedenie vyhodilo dva kluby!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcslovan.sk

MOSKVA - Rada riaditeľov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na svojom stredajšom zasadnutí v Moskve rozhodla o vylúčení klubov Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk. V sezóne 2018/2019 tak bude mať KHL dovedna 25 účastníkov vrátane Slovana Bratislava.

Lada a Jugra skončili na posledných dvoch miestach v trojročnom hodnotení klubov, ktorý má posudzovať schopnosť tímov účinkovať v lige a ich celkový prínos k rozvoju KHL."HC Slovan Bratislava sa v tomto hodnotení umiestnil na 21. priečke a mal približne rovnaký koeficient ako Viťaz Podoľsk a Amur Chabarovsk. Tieto družstvá skončili na priečkach tesne pred Slovanom," uvádza sa na oficiálnom webe "belasých".

Základná časť nasledujúcej sezóny KHL sa začne 1. septembra, play-off sa bude hrať od 21. februára 2019 a víťaz Gagarinovho pohára bude známy najneskôr 25. apríla. Dejiskom tradičného Zápasu hviezd KHL bude 20. januára 2019 mesto Kazaň, kandidátmi boli aj Helsinki, Omsk a Magnitogorsk. Jednotlivé kluby v základnej časti odohrajú minimálne 60 duelov (v sezóne 2017/2018 to bolo 56 duelov, pozn.), v rozpise sa zvýši počet duelov so súpermi z rovnakej divízie či konferencie. Vedenie súťaže sa rozhodlo prerušiť ligu počas turnajov Euro Hockey Tour maximálne na päť dní. Rozpis zápasov chce liga zverejniť už v polovici júna, aby kluby mohli čo najefektívnejšie pracovať v oblasti marketingu a fanúšikovia jednotlivých tímov mali možnosť lepšie si naplánovať prípadné výjazdy k súperom.

Keďže v ostatných rokoch sa v súťaži objavili problémy v kluboch s financovaním, vedenie KHL sa rozhodlo ustanoviť pracovnú komisiu, ktorej cieľom bude analyzovať jednotlivé organizácie a optimalizovať prácu v tímoch a stabilizovať hospodárenie. Do konca kalendárneho roka 2018 sa pod drobnohľad dostanú vybrané družstvá, medzi nimi by mal byť aj Slovan Bratislava.

Potvrdený je aj platový strop na najbližší ročník, kluby môžu hráčom rozdeliť do 850 miliónov rubľov (približne 11,91 milióna eur). Do tejto sumy sa nebudú rátať platy hráčov do 21 rokov, čo by malo zvýšiť šancu pre mladíkov.

KHL sa v stredu zaoberala aj možnosťou zmeny formátu play-off. Po novom by mohlo prísť k medzikonferenčným súbojom už v 3. kole vyraďovacej časti a nie až v záverečnej sérii o Gagarinov pohár.

Šéf KHL Dmitrij Černyšenko prezradil, že v niekoľko duelov základnej časti súťaže plánujú odohrať v európskych krajinách, ktoré nie sú súčasťou KHL. "Včas o tom budeme informovať," povedal pre portál Championat.com Černyšenko, ktorého v stredu potvrdili na poste šéfa súťaže do roku 2020.

Viceprezident Metallurgu Magnitogorsk Gennadij Veličkin v súvislosti s čínskym projektom Červená hviezda Kchun-lun priznal, že ide o čisto komerčný produkt. "Naším cieľom nie je rozvoj hokeja, aby v Číne mali viac hokejistov. Chceme mať čo najviac milovníkov hokeja, ktorí si budú kupovať náš hokejový produkt," hovorí.

Viac o téme: Jugra Chanty-Mansijsk HC Slovan Bratislava Lada Togliatti
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: hcslovan.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy