Kližan mal opäť svoj deň: Na challengeri v Marbelle si zahrá štvrťfinále

Martin Kližan
Martin Kližan

MARBELLA - Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil za 98 minút 6:4, 7:5 nad austrálskym držiteľom voľnej karty Alexeiom Popyrinom v stretnutí stredajšieho osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Casino Admiral Trophy v španielskej Marbelle (dotácia 43 000 eur, antuka vonku).

Kližan v druhom sete napokon nedoplatil na to, že zo svojho náskoku 3:1 a k tomu 40:15 na príjme ešte pustil mladého vyzývateľa do vedenia 5:4. Odvtedy si Slovák pripísal 12 zo 14 fiftínov.

Bol to súboj dvoch dobyvateľov titulu v singli juniorov na parížskom grandslamovom Roland Garros práve na antuke. Zverenec nového daviscupového kapitána SR Dominika Hrbatého Kližan sa presadil už v roku 2006, teraz 18-ročný Popyrin, aktuálne 446. v seniorskom hodnotení, triumfoval vo francúzskej metropole vlani.

Vo štvrtkovom štvrťfinále bude 28-ročný ľavoruký Bratislavčan Kližan, 140. v renkingu, hrať s argentínskym kvalifikantom Marcom Trungellitim (268.). S týmto rovesníkom nemá bývalý 24. muž hodnotenia Kližan vzájomnú minulosť.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Martin Kližan (SR) - Alexei Popyrin (Aus.) 6:4, 7:5 za 98 minút


Tagy: Martin Kližan

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter - OracleChallngrs

DISKUSIA