Študentka žaluje univerzitu: Trénerka ju vyradila z tímu pre údajne príliš sexy fotky

Volejbalistka Shalom Ifeanyiová
Volejbalistka Shalom Ifeanyiová

CINCINATI - Volejbalistka Shalom Ifeanyiová podala na federálnom súde žalobu na univerzitu v americkom meste Cincinnati, za ktorú v minulosti hrala, že ju nespravodlivo vyradilo z družstva. Devätnásťročnej športovkyni sa stali osudnými fotografie, ktoré uverejnila na obrázkovej sociálnej sieti instagram a podľa trénerky Molly Alveyovej boli "príliš sexy".

Ifeanyiová verí, že vyhodenie z tímu bolo dôsledkom toho, že nezodpovedala tradičnému obrazu volejbalistky, čo vyústilo do rasovej a sexuálnej diskriminácie.

Trénerka ju údajne žiadala, aby fotografie odstránila. "Žiadne takéto podmienky nedostali iné členky družstva, ktoré boli štíhlejšej postavy a mali svetlejšiu pokožku, hoci sa fotili napríklad i v dvojdielnych plavkách," uviedla Ifeanyiová. Napriek tomu, že fotografie zo svojho účtu stiahla, v lete 2017 ju vyradili z tímu. Športovkyňa teraz od univerzity žiada odškodné, pretože podľa pravidiel tamojšej súťaže nemôže nastúpiť v drese iného družstva v priebehu celej sezóny 2018/2019 a teda nebude mať ani nárok na športové štipendium, ktoré by jej pomohlo financovať štúdium.


Tagy: Shalom Ifeanyiová

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter

DISKUSIA