VIDEO Lídri corgoňov nemali svoj deň: Barani uštedrili Nitre prvú prehru v play-off

Zľava: Miloš Bubela z HC ´05 iClinic Banská Bystrica, brankár Nathan Lawson, Matej Paulovič a Michal Krištof, všetci z HK Nitra, Josh Brittain z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Troy Milam z HK Nitra Zľava: Miloš Bubela z HC ´05 iClinic Banská Bystrica, brankár Nathan Lawson, Matej Paulovič a Michal Krištof, všetci z HK Nitra, Josh Brittain z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Troy Milam z HK Nitra Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Domáci hokejisti HK Nitra prehrali 1:2 s hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vo štvrtkovom prvom zápase semifinále Kaufland play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. Ide o konfrontáciu vlaňajších finalistov. Hostia otvorili skóre pred koncom prvej tretiny - domáci brankár Nathan Lawson zneškodnil strelu Josha Brittaina, no nestačil na dorážku Miloša Bubelu.

"Barani" zvýšili vedenie v druhej tretine presilovkovým gólom Guillauma Asselina. Nitra odpovedala v početnej výhode, presadil sa Tomáš Mikúš. V poslednej tretine sa skóre nezmenilo, "corgoňom" nepomohla ani viac než minútová hra bez brankára v závere. Banskobystričania v sérii na štyri víťazstvá vedú 1:0, druhý zápas odohrajú v piatok v Nitre.

HK Nitra - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) - stav série 0:1
Góly: 34. T. Mikúš (M. Krištof, Mezei) - 20. Bubela (Brittain, Skalický), 28. Asselin (Brittain, Faille)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Výleta, Šefčík, 3329 divákov

Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, M. Versteeg, J. Šiška, Rýgl - Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Macík, J. Ručkay, H. Ručkay - Csányi, Kutálek, Bradley

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, Kabáč, J. Brejčák - Bortňák, Hrnka, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Brittain

Viac o téme: HK Nitra HC ’05 iClinic Banská Bystrica