Účastníci Ligy majstrov sú takmer kompletne známi: Ako je na tom Slovensko?

Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov?
Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov?

BRATISLAVA - Už 24 tímov má istotu miestenky v hokejovej Lige majstrov 2018/2019. Účasť v LM už má zabezpečených po päť klubov z Fínska a Švédska, štyri tímy z Česka, po dva z Nemecka, Švajčiarska, Rakúska a jedno družstvo z Bieloruska, Veľkej Británie, Poľska a Francúzska. Naposledy vo štvrtok pribudli poľský šampión GKS Tychy, fínske družstvá IFK Helsinki s Tapparou Tampere a švédske tímy Malmö Redhawks či AIK Skelleftea.

Ako prvý sa do nadnárodnej súťaže prebojoval bieloruský tím Junosť Minsk z pozície víťaza Kontinentálneho pohára, ďalšie kluby majú zabezpečenú miestenku na základe umiestnenia v domácich ligových súťažiach, fínsky tím JYP Jyväskylä ako víťaz LM 2017/2018.

V sezóne 2018/2019 bude mať hokejová Liga majstrov 32 účastníkov. Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Nemecko a Rakúsko ako zakladateľské krajiny majú nárok na tri až päť klubov v závislosti od trojročného rebríčka krajín. V súťaži sa predstavia aj majstri Slovenska, Nórska, Dánska, Francúzska, Bieloruska, Veľkej Británie a Poľska, chýbať nebude ani spomenutý víťaz Kontinentálneho pohára.

Ak by bieloruský titul získal tím Junosť Minsk (víťaz Kontinentálneho pohára), Slovensku by pripadla druhá miestenka v súťaži a získal by ju víťaz základnej časti (HK Nitra). Ak by v takom prípade tím spod Zobora získal titul, do Ligy majstrov sa kvalifikujú Zvolenčania.

Žreb nového ročníka sa uskutoční 16. mája v Kodani, prvé súboje v skupinách naplánovali na 30. augusta.

Prehľad istých účastníkov hokejovej Ligy majstrov 2018/2019 - zatiaľ 24 tímov z 32 účastníkov:
JYP Jyväskylä (Fín.), Växjö Lakers (Švéd.), Djurgaarden Štokholm (Švéd.), Frölunda Indians (Švéd.), Malmö Redhawks (Švéd.), AIK Skelleftea (Švéd.), Kärpät Oulu (Fín.), TPS Turku (Fín.), IFK Helsinki (Fín.), Tappara Tampere (Fín.), HC Plzeň (ČR), Mountfield Hradec Králové (ČR), Kometa Brno (ČR), HC Oceláři Třinec (ČR), SC Bern (Švaj.), EV Zug (Švaj.), Red Bull Mníchov (Nem.), Eisbären Berlín (Nem.), Viedeň Capitals (Rak.), Red Bull Salzburg (Rak.), Junosť Minsk (Biel.), Cardiff Devils (V. Brit.), Rouen Dragons (Fr.), GKS Tychy (Poľ.)


Tagy: HK Nitra Liga majstrov

Zdroj:
SITA
Foto:
championshockeyleague.com

DISKUSIA