Tréner Emery si môže baliť kufre a opustiť Paríž: Príchod nového kouča je hotovou vecou

Unai Emery
Unai Emery

PARÍŽ - Momentálna situácia v londýnskej Chelsea a parížskom Saint-Germain je nejasná a zahmlená. Antonio Conte síce získal v prvej sezóne titul, ale tento rok môže prísť k tomu, že do klubovej vitríny nepridá žiadnu trofej. Majiteľ The Blues Roman Abramovič sa v lete možno bude musieť obzerať po novom koučovi. Jedného už dlhšie sonduje, rovnako ako aj PSG.

Chelsea a Thomas Tuchel je v poslednom období preberané spojenie. Tuchel sa po odchode z Dortmundu zatiaľ nikde nezamestnal, ale v lete by sa mal niekomu upísať. Okrem Londýnčanov o neho javí eminentný interes aj Paris Saint-Germain. A práve tento klub predstavuje pre Chelsea najväčšiu hrozbu.

PSG vystupňovalo rozhovory s bývalým trénerom Dortmundu, aspoň tak tvrdia zdroje vo Francúzsku. Tuchel údajne viedol debaty aj s vedením Chelsea, keďže Conte by mal opustiť lavičku klubu zo Stamford Bridge. Saint-Germain sa zase po neúspechu v Lige majstrov obzerajú po náhrade za Unaia Emeryho, ktorý v hlavnom meste Francúzska sklamal. 

Podľa denníka L'Equipe, PSG zintenzívnilo snahu o Tuchela a 44-ročný Nemec je momentálne favoritom číslo jeden. Report tohto periodika hovorí, že niekoľko ľudí vo vedení PSG verí, že Tuchelov príchod je prakticky hotovou vecou. 

Na zozname PSG sa nachádza aj Joachim Low, súčasný tréner nemeckej reprezentácie. 58-ročný kormidelník má však s Nazional Elf dvojročnú platnú zmluvu. Na začiatku marca sa PSG vraj pokúšalo o oslovenie Conteho brata, aby dalo jasne najavo záujem o Antonia. Na možnom prestupovom liste sa nachádza Paul Pogba z Manchestru United a talentovaný brankár Gianluigi Donnarumma z AC Miláno. 


Tagy: Thomas Tuchel Paris Saint-Germain Unai Emery

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA